Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valaki próblta az emmi dent...

Valaki próblta az emmi dent fogápoló szettet? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Van egy gyanúm hogy nem működik, pedig mindenkinek pozitív a tapasztalata. Ilyen lepedékszerű anyagok érzek a fogamon...

2016. júl. 14. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Használom a fogkefét (Emmi-Dent Metallic típus), egy igen nagy bajom van vele, az, hogy csak pár hónapja ismertem meg. Ha gyerekkoromtól rendelkezésre állt volna, nem ismerném a fogorvost. A legelső fogmosás a legnagyobb élmény vele, mert összehasonlíthatatlan az a tisztaság érzés, amit okoz. Ha egy napig nem használom, a meglazult fog gyökérhártyája begyullad, a fog picit kijjebb jön és érzékeny, fájdalmas lesz terhelésre. Egy ultrahangos fogmosás, 6-10 másodpercnyi odatartás elegendő, hogy ezek megszűnjenek és újra tiszta, fájdalmatlan érzés legyen a fog terhelésekor is. Nemcska a fogaimat, hanem a nyelvem felületét is kezelem az ultrahanggal. Én is várnám azok tapasztalatát, akik meglazult, parodontózisos fogra alkalmazták éves távlatban, mi várható, mert jobb lenne, ha a fogamat meg lehetne tartani. Mindenesetre nagy hibát követ el az, akinek fogmosáskor vérzik az ínye, és/vagy fogkövei, tasakjai, ne adj Isten meglazult fogai vannak és nem használ valamilyen valódi ultrahangos (ultrasound, nem ultrasonic!) fogkefét.
2018. nov. 6. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ferrari02 ***** válasza:

Most szereztem be az Emmi-Dent Platinum típusú készüléket, eddig csak 3 alkalommal használtam.


Fogszabályozás vagyok, tehát fokozottan figyelnem kell a fogaim állapotára. Nekem fogkövem szerencsére nincs, bár 3-6 havonta jártam eddig dentálhigiénikushoz, inkább az okozza problémát, hogy elszíneződés van az alsó fogsornál. A felső fogsort valahogy jobban tudom tisztítani.


Nos, amióta használom, láthatóan halványodott az elszíneződés is, fogkő nincs, összességében pedig jóval tisztábbnak érzem a fogaim, mint a szimpla manuális és elektromos + speciális fogkefék együttes alkalmazása mellett. Hátul érzékenyek a fogaim, ínyvisszahúzódás miatt, de eltűnt a fájdalom a 2. nap használat után. Előfordult, hogy túl erősen dörzsölöm a fogaim, főként szerintem amiatt vérzett az ínyem, azonban itt nincs szükség dörzsölésre és el is múlt a vérző íny problémája is.


Nem tudom, hogy a szokásaim változása vagy a készüléknek köszönhető, de mindenképp pozitívum számomra :)


A fogszabisoknak mondjuk kicsit para lehet, hogy nekem pl. önligírizós készülékem van, esztétikus, és 1-1 brackettnél észrevettem, hogy fel-le mocorog, mintha eltört volna. Természetesen szó nincs ilyesmiről, valószínűleg a fejben található mágnes, ami az uh rezgést adja, lehet hatással rá, mindenesetre megijesztett a jelenség, ugyanakkor rendesen zár és tartja az ívet :)


Összességében ajánlom a készüléket! Én azért választottam a Platinumot, mert állítólag 4x hatékonyabb, mint a sima metallic típusú fogkefe, nekem megérte a felárat érte.


Mindenképp hosszútávra tervezek vele, komolyabb műtéti (állcsont) beavatkozásom lesz, így a gyógyulásnál is fontos lesz a szájhigiénia maximalizálása.


Szívesen olvasnék én is élménybeszámolókat azoktól, akik megvásárolták a készüléket és hosszabb ideje használják már! :)

2021. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó a gyanúd, ugyanis ez a technológia ebben a formában leginkább az átverés kategóriába sorolható, de semmiképpen sem nyújt megfelelő fogápolást. A sok pozitív véleményt pedig az árusításában érdekeltek (mlm-rendszer) írják.
2021. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!