Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogam repedt meg, vagy a fogkő?

A fogam repedt meg, vagy a fogkő?

Figyelt kérdés
Ma idegeségemben behúztam magamnak, nem túl nagy erővel (10/5-6, kaptam ettől nagyobbat is azért) és észrevettem hogy az első fogamon alul van repedés, de ott van fogkő is. Eléggé alul van, igaz ott még lehet fog, de azt a felszínt teljesen fogkő borítja, az egész ínyemet is ott. Meg ekkora ütéstől nem hiszem. fájni se fáj, csak ha hozzáérek akkor ilyen érzés, de nem fáj.

2016. júl. 14. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Röntgen nélkül tippem sincs, fogorvoshoz menj el!
2016. júl. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Èn a helyedben pszichológushoz mennèk.
2016. júl. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De ott nagyon sok fogkő van, és nem fáj ha a fogamhoz érek, csak akkor érzem ha a fogkőhöz érek hozzá. Ha a felső fogam ráteszem semmi, de ha az ajkamat a fogkőre akkor érzem, de ilyet előtte is éreztem sokszor ez a tipikus fogkő érzés (ami tök jó amúgy)
2016. júl. 14. 14:43
 4/12 A kérdező kommentje:
nagyon megbántam már.
2016. júl. 14. 14:44
 5/12 A kérdező kommentje:
egy kis csík amúgy.
2016. júl. 14. 14:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megrepedt, de ezt csak a fogorvos tudja megmondani, amúgy menj el fogkő leszedésre, mert problémákat okozhat előbb-utóbb a fogkő.
2016. júl. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Fél a fogorvostól, azért nem megy! Jobb találgatni és kibúvót keresni!

Majd, ha eléri a repedésben a gyökeret a sok baci.. csonthártyagyulladással majd elmegy, ill. viszi a mentő, mert kb. 15 perc alatt ájulásig terjedő fájdalma lesz! De a fogkövet se szedeti le, csak mikor betokosodik és az ínygyulladás ráterjed a gyökerére vagy az állcsontra...


Naugye, hogy szeretnél elmenni! :D Naugye, hogy a szuri mennyivel jobb, mint ezek!

2016. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De elmegyek megnézetni, de amúgy eléggé alul van a repedés, ahol már fog nincs is, csak íny, de azon fogkő van.
2016. júl. 14. 15:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nekem csak feleennyire lenne baj a fogamimmal, már rohannék be 3 Cataflam mellett! Egyesek milyen szerencsések, szó szerint 1 darabbá van rohadva az arcuk, de nem fáj.. :( Nekem a fogam alján volt fél mm szélesen egy kis fogkő, de már gyulladt be alatta az íny! Neked meg ezek alapján simán paradontózisod van! (Vagy nem jól írtad le..) Szerencsés vagy!!!
2016. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szokott fájni a lyukas fog, de én azért mosom. a fogkő nem fáj sok embernek. ez a repedés is csak fogkövön van rajta, ami még inkább jó is, de azért megnézetem.
2016. júl. 14. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!