Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogam repedt meg, vagy a fogkő?

A fogam repedt meg, vagy a fogkő?

Figyelt kérdés
Ma idegeségemben behúztam magamnak, nem túl nagy erővel (10/5-6, kaptam ettől nagyobbat is azért) és észrevettem hogy az első fogamon alul van repedés, de ott van fogkő is. Eléggé alul van, igaz ott még lehet fog, de azt a felszínt teljesen fogkő borítja, az egész ínyemet is ott. Meg ekkora ütéstől nem hiszem. fájni se fáj, csak ha hozzáérek akkor ilyen érzés, de nem fáj.

2016. júl. 14. 14:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Látatlanban nem lehet megmondani, hogy a fogkő repedt, vagy a fogad, szedesd le és akkor kiderül. Mielőbb, mert ha begyullad az ínyed a sok fogkőtől, akkor már fájni is fog és jönnek a szövődmények.
2016. júl. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
ápoló nővérem megnézte, azt mondta fogkő, le is tudná szedni már könnyen, de én mondtam hogy azt inkább fogorvos! Sokat tanultam, most már nem teszek kárt magamban, max ellenségeimben :)
2016. júl. 14. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!