Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét altatásban?

Bölcsességfog műtét altatásban?

Figyelt kérdés
Fogszabályzó miatt ki kell műteni mind a 4 bölcsességfogam. Altatásban szeretném majd. Egyszerre 2-t vesznek ki valószínűleg. Hogy zajlik az altatás? Lélegeztetni fognak? És hogy fogok majd pisilni? Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. júl. 16. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt az orvosodtól kellene megkérdezni, mi nem tudjuk milyen kezelési tervet csinált neked.
2016. júl. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hol veszik ki?

Magánban?

2016. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy állami intézményben?
2016. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel tapasztalatom, de mi az, hogy hogy fogsz pisilni?? :D Nem egy napos a műtét, simán ki lehet bírni.
2016. júl. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem magánban.
2016. júl. 16. 20:04
 6/10 A kérdező kommentje:
De akinek volt azt lélegeztették? Vagy nem szoktak? Erre lennék főleg kíváncsi.
2016. júl. 16. 20:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Lélegeztetni mélyaltatásban szokás. Egy fogműtét nem az a kategória.
2016. júl. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szia! Engem két napja műtöttek, csütörtökön. Altatásban vették ki mind a 4 bölcsességfogamat. Lesz fogszabályzóm,plusz valószínűleg 1 év múlva állkapocs műtétem is, szóval muszáj volt :) Altatás előtt általában be szoktak feküdni a kórházba előző este, azaz pl az én esetemben szerdám, de nekem megengedte a doktornő, hogy csak csütörtök reggel jöjjek fél 8-ra :) altatás előtt éjféltől se inni, se enni nem lehet a műtétig, plusz ébredés után még 2 óráig. Én ugye fél 8-ra mentem, fél 2-kor műtöttek, kibírható volt az éhezés, szomjazás :D Én amúgy Pécsett lakom, szóval itt volt a műtét is:) Azt gondolom tudod, hogy ez pénzbe kerül, de én például tuti elájulok, ha ébren kell átélnem ezt az egészet...:D hívhattok nyuszinak, az is vagyok, de így sokkal nyugodtabban mentem a műtétre :) Nálam az alsó kettő már kibújt, igaz azok sem teljesen, szóval ott is felvágták az ínyemet, felül nekem egyik se volt kinőve, plusz a balfelső b.fogamra a doki azt mondta, hogy a kivétele közben sérülhet a mellette lévő 7-es, mert az a b.fogam nagyon közel helyezkedett a 7-es gyökeréhez, macerás volt hozzáférni. Altatás: Adtak egy csini műtőruhát, bementem a műtőbe, felfektettek egy műtőágyra, aminek a bal oldalán volt egy külön rész, ahová a bal kezemet kellett tenni. A kézfejeden ugye beszúrják azt a valamit, amin kapod majd az infúziót, altatót, fájdalomcsillapítót (sajna nem jut eszembe a neve :D). Ez a legkellemetlenebb az egészben, hisz a többit átalszod:) Nekem például ez se fájt, sima tűszúrás, az se fájt mikor benyomták az altatót, de pl volt rajtam kívül egy másik lány, akit műtöttek, ő azt mondta neki fájt, ahogy beadták az altatót. A beadás után még arra emlékszem, hogy tettek rám egy maszkot, ami oxigént adott, és az altatóorvos mondta, hogy nyugodtan tartsam nyitva a szemem, hogy lássák, ahogy elálmosodom. Ezután már csak az van meg, ahogy áttettek a hordágyra, és vittek be a betegszobába :) ilyenkor még kába vagy, beszélni sem tudtam, anya ott volt mellettem az ágynál és tartott nekem zsepiket mert vért kellett köpnöm :S Utána úgy döntöttem inkább átalszom ezt a kába időszakot, adtak jégakut az arcomhoz, és így el is aludtam :D utána ilyen fél 5 körül tértem ténylegesen magamhoz, kaptam ugye infúziót amiben fájdalomcsillapító is volt, fájdalmam nem is volt, a balfelső fogam helye sajgott egy kicsit (amire mondta is az orvos, hogy macerás). Este 8kor engem haza is engedtek :) Adtak fajdalomcsillapítót, antibiotikumot, és mondta a doktornő hogy minden étkezés után fogmosás, 24 óra után nekem azt mondta, jó ha öblögetek, de totál elbizonytalanodtam, mert a biztonság kedvéért utánaolvastam tapasztalatoknak, és volt aki kifejezetten tiltotta az öblögetést, vagy pl a seb fogkefével való mosását (ezt idáig nem is mertem megtenni, iszonyatosan fájna nekem), mert hogy keletkezik valami vérdugó a sebnél, ami segít a gyógyulásban, és ha azt kipiszkáljuk fogmosással, öblögetéssel, akkor megint vérzik, és könnyen elfertőződhet.. Viszont a Corsodyl-t pont azért írták fel, mert véd a baciktól, szóval fogalmam sincs, mi lenne a helyes döntés:D én eddig minden étkezés után fogat mostam (a varratokhoz nem merek nyúlni), plusz tegnap öblögettem reggel és este. Nekem nem lett szájzáram, az arcom csak a baloldalon dagadt fel, ott is csak kicsit. Jegeltem folyamat, de nem nagyon akart lelohadni eddig..:/ a varratok idegesítőek, erős fájdalmaim szerencsére nem voltak, de szedem is a fájdalomcsillapítókat szorgosan :D (a kórházban Voltarent kaptam, plusz adtak még két szemet otthonra, ezen kívül vízben oldódó port kaptam, valami X betűs :D) Van itthon Cataflam is, de az nekem valamiért nem hat, a menstruációs görcseimre mindig azt szedek, arra jó, de például tegnap este bevettem egyet a fogak miatt, és hajnali 2kor fel is keltem a fájdalomra:/ szóval mintha be sem vettem volna semmit. A port ekkor próbáltam először, az már segített, vissza is aludtam. Apropó alvás, én szinte ülve alszom, magas párnán, de ezt ajánlották is. Műtét napján este kb 3 kiskanál törtkrumplit ettem (sajna az ízét sosem érzem mert egyből lenyelem), tegnap banánt és kiwit ettem összeturmixolva, plusz egy friss kenyérnek a belsejéből csipegettem (nagyon nagyon apró falatok, szintém egyből lenyelve) és ebben ki is merül a napi kaja adagom:D Inni azért sokat szoktam, vizet és baracklét. Tejes és tojásos dolgot nem ehetsz műtét után, és szerintem varratszedés után is ajánlatis kerülni 3-4 napig minimum. Nekem jövőhét pénteken szedik ki a varratokat, az elvileg nem fájdalmas, de én kicsit félek, mert nagyon érzékenyek a sebek, plusz az ominózus balfelső fogam helyén elég hosszú a varrat, a 7-es fogam fölött is van sajnos, gondolom csak így fértek hozzá. De egyébként nekem mind a 4et egyben szedték ki, meg is kaptuk a fogakat :D a jobboldalamon abszolút semmi fájdalom nincs, tényleg csak ezzel a fránya baloldallal szenvedek, de az eléggé tud fájni:/ Szájzáram nincs, csak az arcduzzanat miatt fáj kicsit ha nyitogatom. Bocsi, hogy ennyit írtam, de műtét előtt sehol nem láttam ilyen részletes beszámolót, gondoltam jól fog jönni pár embernek, aki a jövőben esik túl rajta :D azért hozzátenném, hogy nekem abszolút megérte altatásban, mert semmit nem fizettünk, anya állítólag ismert ott valakit, szóval nekünk kiváltságos volt a helyzet...a doki azt mondta normál esetben ez 65.000 lett volna.
2016. aug. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A regényből kifelejtettem, hogy altatás közben bevezetnslek egy műanyag csövet (tubust) az orrodon, ott kapsz levegőt, de nyugi ebből te semmit nem fogsz érezni, mert azután teszik be miután elaludtál, és még ébredés előtt kihúzzák. :) van, akinek utána fáj a torka, ez normális.
2016. aug. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
*bevezetnek, a többi elírásért bocsánat :D
2016. aug. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!