Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés után meddig normális,...

Fogtömés után meddig normális, hogy érzékeny a tömött fog rágásnál?

Figyelt kérdés
Ez a 3. napja, hogy be lett tömve a fogam. Igazából azért mentem el a fogorvoshoz, mert fogkőleszedést akartam, erre kiderült, hogy 2 lyukas fogam is van. Tehát a tömött fog nem fájt előtte. Most viszont ha oda megy a kaja rágás közben, érzékeny, inkább a másik oldalt rágok. Alapból, ha nem rágok vele nem fáj, csak ha erőltetném, hogy egyek azon az oldalon is. Van esély, hogy jobb lesz még, vagy tuti vissza kell mennem, hogy kiidegeljék? Annyira elvagyok keseredve, mert én aztán tényleg rettegek, örültem, hogy túl vagyok az első fogászati élményemen, erre nem hogy jobb, de rosszabb , mint tömés előtt :(
2016. júl. 28. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen mélyre tömték. Normális valamennyi érzékenység tömés után. Érdemes egy hetet- tíz napot várni vele, ha akkor sem múlik el, akkor hívd fel a dokit, mondd el neki, hogy ezzel most vissza kell menned, vagy mi legyen. Nem tartom valószínűnek, hogy gyökérkezelni kellene, mert ahhoz elhalt idegű fog kell, az meg előtte fáj egy csomó ideig. Tehát ha nem fájt a fogad, nem halt el az ideg, a mostani fájdalom is azt jelzi. De a tömés kerülhetett olyan közel hozzá, hogy most kellemetlen. Nekem minden tömésem ilyen volt és mindig elmúlt.

Amúgy a gyökérkezelés se a világ vége.

2016. júl. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor várok még, nem erőltetem egyenlőre ott a rágást. Persze, nem a világvége, ha már túl van rajta az ember :)
2016. júl. 28. 09:56
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
Nem abból a szempontból írtam, hogy nem a világ vége, hanem hogy megmenti a fogad, ami még nagyon hosszú életű lesz utána. :)
2016. júl. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!