Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit jelent a fogorvosi fogtisz...

Mit jelent a fogorvosi fogtisztítás és fogkőleszedés?

Figyelt kérdés

Utánaolvastam a dolgoknak,amikor észrevettem,hogy két fogamon fogkő van,és azt találtam,hogy a fogkőleszedést és a fogtisztítást olyan félévente ismétlik.

Nekem életemben nem volt a fogam orvosilag tisztítva,és fogkőleszedésen sem voltam még,pedig már 17 vagyok.

Most ez a két fogalom mit takar ?Azt hogy megvizsgálja az orvos a fogakat és ha talál követ leszedi,vagy azt,hogy az egész fogazatot átultrahangoztatja és polírozza ?Ez a polírozás nem árt a fogzománcnak ?

A fogaimmal úgy általában nincs gond,egy pár be van tömve,de nem csúnya a színük se nem sárga,se nem barna,vagy ilyesmi.



2016. aug. 11. 10:18
 1/3 anonim válasza:
71%
Fogkőleszedés egy kicsi géppel végigmegy a fogadon picit felsérti az ínyedet vérezni is fog de ezzel leszedi a fogkövet ami oda van keményedve és utána szép lesz nekem adott érzéstelenítő sprét is amúgy így nem fájt kibírható 10petrc volt de nekem 3 fog volt csak
2016. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És mi a helyzet a professzionális fogtisztítással ?

Azt mondják meg lehet vele előzni elég sok problémát,meg félévente ismétlik.Nem tudom,ez nem árt a fogzománcnak ?

2016. aug. 11. 10:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
En ennyi idos vagyok es pont most jovok ilyen kezelesrol, ez volt az elso. De nekem latszott elol a fogaimon egy csikban az inyemnel a fogko, azert mentem el. A fogzomanc felsertesen en is gondolkodtam, mert kozel vannak egymashoz a fogaim es volt ahol kozotte is kitisztitta, az olyan volt, mintha kicsit megsertette. Nem faj, csak kellemetlen, ahol hozza kell ernie az inyhez. Picit verzett, de nem veszes. Most vegre szep tisztak a fogaim. :)
2016. aug. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!