Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy fáj a nyirokcso...

Normális, hogy fáj a nyirokcsomóm és a fülem bölcsességfog húzása óta?

Figyelt kérdés
Múlt hét pénteken (08.12) húzták a bölcsesség fogam. Azóta napi 2 fájdalomcsillapító kell. Éjjel arra keltem,hogy annyira fáj a fülem és a nyirokcsomó hogy azonnal fájdalomcsillapító kellett. Ma akartam dokihoz vissza menni, de szakad az eső ,vihar van és én pici babával vagyok :(

2016. aug. 17. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet nagyon gyulladt volt a fogad, antibiotikum kellene, jobb ha elmész orvoshoz, addig is borogasd az arcod hideg vízzel.
2016. aug. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha gyulladt volt a fog, akkor az orvos írt volna fel antibiotikumot (ez a munkája, tudja ő azt magatól is). Fennáll viszont a húzas UTÁNI fertőződés veszélye, pláne ha nem lett összevarrva, akkor kajamaradékok ott benn rekednek, ha a véralvadék is kiesett húzás után, akkor jó eséllyel begyulladt a terület. Ne pizskáld semmiképpen! Viszont tényleg minél hamarabb menj vissza, mert ha felülfertőződött, akkor azt ki kell kezelni. És nem biztos, hogy elegendő az antibiotikum.
2016. aug. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt nem kérdeztem meg, pedig lényeges lehet: felső vagy alsó fog? Duzzadt az arcod is?
2016. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem duzzadt szerencsére.

Most vettem szájvizet, oda figyelek evés közben hátha javul a helyzet. Nincs össze varrva. amennyire tudtam megnéztem , kaja maradék nincs benne.

Felhívtam a dokit azt mondta normális...:D de jó..

Ha nem múlik hétvégén is ilyen akkor kell vissza mennem.

2016. aug. 17. 19:06
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és alsó fog. Elég nagy a lyuk.
2016. aug. 17. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is fájt utána a fülem. :)

Viszont egy dolog, amire sokan nem gondolnak: Jegelted?

Mert ha igen, attól könnyen lehet, hogy megfázott a füled és a nyirokcsomóra is magyarázatot ad.


Ha már csak a füled fáj, én lehet megnézetném egy fül-orr gégésszel a helyedben, nehogy komoly gyulladás legyen.

2016. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem jegeltem :) de köszönöm a tippet.

Mára már jobb de még mindig fáj valamennyire... Csak nem annyira

2016. aug. 20. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!