Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak? Miért nem lát...

Mit csináljak? Miért nem lát el a fogorvos?

Figyelt kérdés
Olyan helyzetbe vagyok, hogy a fogorvos nem törődik velem. előző évben 5-6 szor voltam nála és ő azt mondta nem látja, hogy lyukasak lennének a fogaim, mikor belemegy a fogaimba a kaja tehát biztos hogy lyukasak. Elküldött röntgenre, az hamis képet adott mivel utána még fájt egy fogam és utána azt megnézte a fogorvos, előtte én is megnéztem és láttam hogy van ott egy nagy lyuk, readásul elöl, aztán betömte a fogorvos. Komolyan mondom ennyire lehet bizni a klinikai panorámaröntgenben? Nemrég ismét voltam a fogorvosnál aztán betömte csak az egyik fogamat, pedig én tükörben láttam hogy több lyukas, meg barázdák vannak rajta, illetve ilyen ropogósabb étel rágásakor rendszerint belemegy, már 2-3 napos zsömlét sem tudok megenni, nemhogy a frisset sem. Rendszeresen mosok fogat, nem eszek cukrot mégis ez a helyzet a genetikám miatt mivel apámnak már 50 éves korára inysorvadása volt és sok foga kihullott neki. Komolyan mondom, én nem tudok normálisan rágni, eddig is lassan rágtam, de most méglassabban, 20 éves korom ellenére, nagyon zavar mikor az ételmaradék bemegy a fogaim közé, és pl. zsemle rágásánál csak rágom, de nem megy szét, nagyon zavar és nem tudok nyilvánosan étkezni, azt sem tudom hogy mit egyek sokszor, és amugy is sovány vagyok nem akarok mégjobban lefogyni. Előző évben nem volt pénzem elmenni másik fogorvoshoz el kellett türjem hogy nem lát el a szemét fogorvos...readásul legutóbb az egy fog amit betömött 5ezer forintba került mikor körzeti fogorvos, kötelező ellátnia....tettem róla is negativ kritikát az interneten. mivel mostmár dolgozok meg tudom engedni hogy elmenjek másikhoz de csak 2 hét mulva tudok menni hogy birjam ki addig?!Komolyan mondom már öngyilkos akarok lenni megbolondulok

2016. aug. 25. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Neked nem a fogaiddal van baj, hanem ugy 10 centivel feljebb, a fejedben. Nem fogorvos kell neked, hanem pszichiater, mert tevkepzeteid vannak: a rontgen szerinted hazudik, a fogorvos is hazudik, mindenki ellened van - klasszikus paranoias kepzelodes.
2016. aug. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Látatlanban azt mondom, hogy nem a fogaiddal van a problémád, hanem a lelkeddel. A fogorvosnak semmi oka, hogy ne tömjön be egy lyukas fogad. Az étel nem a foglyukba megy bele, az ahhoz túl pici, hanem a fogaid közé, amit fogselyemmel lehet kikotorni. A fájdalmat okozhatja ínygyulladás is.

Szóval valamilyen pszichés zavarod van, el kéne menni pszichológushoz, ami ha fizetős, 7-10 ezer forint/alkalom, de a háziorvos tudhat ingyenesről. Viszont a saját megnyugtatásodra egy magánfogorvoshoz elmehetsz, talán ilyenben jobban bíznál.

2016. aug. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Higgyétek el már hogy nem pszichés irtam már, hogy mikor meglett a röntgen akkor nem mutatta ki az egyik lyukas fogamat amit utána a fogorvos betömött, mert én panaszkodtam rá, hogy fájt és tényleg lyukas volt. Miért ne tévedhetne a röntgen? Amúgy meg félre értettétek, nem a fogam közé hanem a fogaimba megy bele, pontosabban a barázdákba. Tényleg annyira nehéz elhinni hogy nem pszichés zavarom van? Engem az zavar hogy nem tudok normálisan enni, rágni a 2-3 napos zsömlét nem tudom megrágni munkahelyen is idegesít, zavar mikor állandóan a számba kéne kotorászni mikor a kollégákkal eszek az étkezőben. De ha az öregemberek el tudják rágni a száraz zsömlét akkor én miért nem azt mondjátok már meg minden evéskor belemegy a fogamba és ismétlem nem a fogaim közé, hanem a barázdákba, magába a fogba és engem zavar. szerintetek a magyar egészségügy nem áll olyan szinten h lehuzzák az orvosok az embereket nem?? nem akarok belemenni h miért nem jó magyar betegnek lenni...
2016. aug. 25. 11:51
 4/8 A kérdező kommentje:
hamis eredményt mutattot a röntgen mert utána a fogorvos megnézte és mondta arra a fogamra, amit a röntgen épnek mutatott hogy tényleg lyukas utána azt betömte...
2016. aug. 25. 11:52
 5/8 A kérdező kommentje:
ja és a lelkemmel meg annyira nem lehet baj hogy szedek antidepresszánst meg voltam neurológusnál akkor hogy lehetne baj a lelkemmel?
2016. aug. 25. 11:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát az antidepresszáns pont a pszichés megbetegedés miatt van. De lehetséges, hogy nem a megfelelőt adják neked, vagy nem a megfelelő adagolásban. Menj vissza a pszichiáterhez és mondd el ezt a fog-dolgot.

Egyébként a fogröntgen nem mutat ki mindent, a barázdákat meg le lehet záratni, gondolom, nem ingyen, gyerekeknek szokták.

2016. aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem az antidepresszánst koncentrációzavar és fáradékonyság tüneteimre írták fel, de ott is leszegeztem az orvosnak, hogy ezeket a hagyományos szerotonin ujrafelvétel gátlókat nem akarom szedni mivel volt pár ismerősöm és családtagom is, aki szedte ezeket és ráment az életükre elolvashatjátok mennyi írás van az antidepresszánsok káros hatásáról köztudott hogy szexuális zavart okoznak. Így a non-toxikus és a tolerálhatóbbakra esett a választás az orvos javaslatával két antidepresszánst szedek együtt a moklobemid(Aurorix) és tianeptin(Coaxil) hatóanyaguakat. Mig a moklobemidet csak alacsony dózisban tudom tolerálni mivel alvászavarokat okozott, felébredtem éjszaka közben, alacsonyabb dózisban szedem és csak lassan fogom felemelni az adagját mert alig tudtam tőle aludni, olyan fáradt lettem mint egy hulla, és 1,5 hét után sem múlt el, az orvos javaslatával lecsökkentettem az adagot és ő írta fel a coaxil-tianeptint. Tianeptinből pedig a normális adagot szedem, annál feljebb nem lehet menni más antidepresszánst meg nem akarok szedni mert nem akarok szexuális zavart. A tianeptin meg függőséget okozhat, azért sem akarom szedni hosszú távon tartok is szüneteket, maximum a moklobemidet ami nem szerotonin ujrafelvétel gátló hanem MAO-gátló ezek lényegesen biztonságosabb szerek legalább ugyanolyan jók mint a leggyakrabban felirtak. Igazából az alvászavarra a neurologus xanaxot v rivotrilt irt volna fel vagy valami mást azok meg függőséget okoznak nem akarok életem végéig gyógyszereken élni, hanem inkább fejben kéne változtatni mert minden ott dől el. Egy családtagomnak a xanaxot irták fel és igazán meglátszik rajta h a hangulata változik a gyógyszer vérszintjének megfelelően, elég sokszor kiakad olyan kis dolgokon amiken nem kellene. lehet hogy valami macskagyökér- v természetes hatóanyagú dolog is segitene az alvászavaromon és akkor lehetne nagyobb mennyiségben szedni az antidepresszánst. Ma bevettem a coaxilt(nekem ez szinte azonnal hat, akkor is ha csak néha veszem be) és jobban is vagyok tőle, ezerszer jobban viszont még mindig zavar kicsikét ez a fog gond viszont a hangulatom ezerszer jobb. Amúgy meg igazad van, és barázdazárás kéne, majd a fogorvostól megkérdezem.
2016. aug. 25. 16:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Jézus, és még azt hittem, hogy én aggódom túlságosan a fogaimért... basszus, nem gyenge, amit művelsz.

De az előttem szólókhoz hasonlóan azt gondolom én is, hogy ha nem bízol ebben a dokiban, keress egy olyat, akiről csak jót hallottál (és jómagam is azon a véleményen vagyok, hogy nem feltétlenül a fogaiddal van gond).

A fogorvos látja, ha szuvas egy fog. Sőt, ő előbb látja, mint Te. Ha valóban lyukas, kezelni is fogja. De ha nem tartja indokoltnak, nem fog hozzányúlni. Utána meg azt mondanád, hogy a szemét sztk-s fogorvos belefúrkált ok nélkül a fogaidba.

Ebben az esetben magadban keresd a hibát, ne a dokiban. Olyan meg simán van, hogy valami miatt pont nem úgy látszik a felvételen egy szuvasodás.

Emiatt igazán ne legyél öngyilkos, nem éri meg, mérlegelj.

2016. aug. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!