Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félek a fogtöméstől, mire...

Félek a fogtöméstől, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Fáj a fogam, és már tervezem hogy elmegyek de nagyon félek. És én azt hallottam hogy a lyuk méretétől függ az hogy mennyire fáj. Hát nekem nincs olyan konkrét lyuk hanem inkább csak úgy bevan mélyülve vagy nem tudom. Meg az érdekelne hogyha felül fúrják az jobban fáj mint lent? Mert nekem lent volt már tömve érzéstelenítő nélkül de az nem fájt, de mégis rossz volt. Meg milyen érzés ha összeér a kétfogtömés? Mert az elég rossz amikor a töméshez hozzáér a kanál vagy a villa, és attól tartok hogy ilyen érzés lesz ha összeérnek.

2016. aug. 30. 18:11
 1/5 anonim válasza:

Nekem minden volt már. :) Érzéstelenítéssel és anélkül is. Szerintem mindenképp kérj érzéstelenítést. A felső fogaknál picit sem fáj és utána garantáltan nem érzel semmit.


Tudom milyen rossz most (én egyszerre csináltattam az összes fogamat--egy halál :D ) de ha kész lesz egyáltalán nem fog fájni, akármi is ér hozzá.


Sok sikert!

2016. aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 spectator ***** válasza:
Érzéstelenítő injekcióval nem fáj, legfeljebb utána egy fél napig, de arra adnak tablettát. Egyébként ha a tömés "összeér, és fáj" az csak régebben volt, mikor fém tömést v. koronát használtak, és a két különböző fém (pl. kanál) hozzáért.
2016. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Érzéstelenítőt nem feltétlen szeretnék mert amikor egyszer húzták a fogam akkor a szuri helye alig akart begyógyulni és fél vagy 1 hónapot csak szenvedéssel töltöttem. Rossz emlék:S
2016. aug. 30. 18:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugi.

Olyan fogorvoshoz menj, aki szimpatikus, akiben maximálisan megbízol. Ha Te magad nem ismersz ilyet, kérdezz körbe ismerőseid között, hogy ők kit ajánlanak. Ha rám hallgatsz, olyan embertől kérdezed meg, aki kellőképpen kritikus, mert ha ő ajánl valakit, az biztos, hogy hiteles (én is így találtam rá a szuperfogorvosomra).

Maga a tömés nem fáj, érzéstelenítő nélkül akkor csinálja, ha nem mély a lyuk (nem érint ideget fúrás közben sem), persze ilyenkor is kérhetsz injekciót, saját magad megnyugtatása érdekében. Vagy ha fáj, amit épp csinál, felteszed az egyik kezed jelzésként és azonnal abbahagyja, amit csinál (hivatalosan a bal kezedet kellene feltenned, én reflexből a jobbat emelem, de így is egyértelmű).

Kívánom, hogy találj rá arra a fogorvosra, aki kellőképpen empatikus, intelligens és természetesen profi - mert van ilyen, SZTK-s keretek között is.

Melyik településen keresel fogorvost? Zalában tudok ajánlani egy nagyon ügyes, precíz dokit, akinél ráadásul lehetetlen félni, egyrészt nagyon közvetlen, másrészt ha kérdésed van, felteheted neki, elmagyarázza, hogy mikor mit csinál, fájhat-e egyáltalán. Ha érdekel, keress meg privátban.

Ja a tömésről még annyit, hogy ma már más anyaggal dolgoznak, sem érezni, sem látni nem fogod, hogy ott egy tömés van.


Üdv,

31/N

2016. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már találtam fogorvost jónak tűnik. Akikkel eddig találkoztam azok mindig bunkóztak, lehet ezért is van egy kicsit "fogorvosfóbiám". És köszönöm a hasznos válaszokat. Most már egy kicsit bátrabban megyek majd:) Mondjuk inkább kibírom azt a pár percet mint egy több napos szenvedést.
2016. aug. 30. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!