Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A foghúzás és a fogtömés...

A foghúzás és a fogtömés mennyire fájnak egy 10-es skálán?

Figyelt kérdés

2016. szept. 4. 17:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Normál esetben nem fáj. Az injekciót érzed egy kicsit.
2016. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:

Semennyire, inkább csak kellemetlen.

Az érzéstelenítő teljesen elzsibbasztja a fogat, esetleg csak akkor van baj, ha gyulladt a fog, vagy ha sokáig tart a kezelés, és kezd kimenni a hatása az érzéstelenítőnek. De 10-es skálán akkor sem több 2-nél.

2016. szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nemrég tömték a fogam, egyáltalán nem fájt. Pedig tényleg halogattam a fogorvost, ahogy beléptem a váróba, ideges voltam stb., de még az injekció sem fájt.


Holnap kérek időpontot foghúzásra is. :)


(Annyira tartottam a fogorvostól, hogy "jól" elhanyagoltam a fogaimat, de most rendbe tetetem. Felbuzdulva ezen a fogtömésen.)

2016. szept. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Eddig akiket kérdeztem mind azt mondta, hogy az injekció is nagyon fáj. Ezen az oldalon is azt írják 10-ből 9-en. Nekem nagyon alacsony a fájdalomküszöböm.
2016. szept. 4. 17:45
 5/20 A kérdező kommentje:
Lehet előtte bevenni nyugtatót?
2016. szept. 4. 17:46
 6/20 anonim ***** válasza:

3. vagyok: Én az olyan fogorvost szeretem, aki végig mondja, hogy mit csinál. Az injekció előtt azt mondta, hogy picit érezni fogom, ha nem is fájni fog, de feszíteni. De tényleg nem volt vészes. (Mondjuk annyit adott, hogy még 3 óra múlva is totál le volt zsibbadva. :D )


Szerintem a nyugtató azért lehet necces, mert ki tudja, passzol-e ahhoz, amit a doki ad. Esetleg előtte, amikor időpontot kérsz, kérdezz rá.

2016. szept. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Attól függ, mekkora a lyuk. Ha megvárod, amíg kirohad a fogad, akkor jobban fog fájni, mintha azonnal elmész.

Nekem egyszer volt lyukas fogam, de a korai stádiumban észrevettük, azonnal elmentem fogorvoshoz, és semmilyen fájdalmat nem éreztem a tömésnél.

2016. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Már van időpontom.
2016. szept. 4. 18:14
 9/20 anonim ***** válasza:

"hogy az injekció is nagyon fáj."


Hülyeség!!!!!

Ráadásul mindenhol már az injekciót is érzéstelenítik fagyasztással elötte.

2016. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nyugtatót vehetsz be, de azért szólj a fogorvosnak, hogy bevetted.
2016. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!