Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire kockázatos az egészsé...

Mennyire kockázatos az egészség szempontjából az, ha gyökér kezelt, halott fog van a szájban?

Figyelt kérdés

Elég sok cikket olvastam az utóbbi időben amelyeket a gyökérkezelés kockázatát taglalja az ember egészségere nézve. Mivel a fog önvédelmi mechanizmusa kihalt azáltal, hogy az idegeket és vérereket eltávolították a fogból, ezért tökéletes felszínt biztosít a már elhalt fog a baktériumok túlszaporodásának. Amely, ha hosszú ideig, évekig fenáll komoly egészségügyi komplikációkhoz vezethet, akár szívhalálhoz stb.


Na most személyes tapasztalatomból kiindulva elmondhatom, hogy jó néhány éve tapasztalom már, hogy a gyökér kezelt fogam körül elég kellemetlen ízt érzek és a nyál is elég kellemetlen szagú azon a részen.


10 hónapja van valamilyen rejtélyes nyelv fertőzésem, amire azt mondták az orvosok, hogy ezer dologtól lehet, szóval nem segítettek rajta.


2 hete fogorvosnál voltam, akinek elmondtam a panaszomat, hogy elég rossz ízű azon a részen a szám. Röntgen felvételt készített és azt mondta, hogy azért lehet, mert nem zár teljesen a tömés és valamilyen folyadék (narancs színű) folyik belőle. Kicserélte a tömést, ám semmi változást nem észleltem (az első 3-4 napot leszámítva amikor is nem volt kellemetlen íz). Viszont azt mondta, ha a panaszok újra előjönnek, akkor ajánlatos lesz a gyökérkezelést újra elvégezni.


Na most a véleményetekre és tapasztalataitokra lennék kíváncsi a gyökér kezelt fogakkal kapcsolatban. Mennyire gyakori az olyan eset ami velem történt? Végülis egy halott fogról van szó, ami vélhetőleg bomlás alatt van, és kellemetlen ízt idézhet elő a szájban, ráadásul fertőzésveszélyes is.


Jobb kihúzatni a fogat, vagy továbbra is ragaszkodni azért, hogy a saját fogunk megmaradjon?


2016. szept. 16. 17:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem legjobb az ilyen fogat kihuzatni, nekem minden gyökérkezelt fogam enyhén fájdogál/fájdogált, az egyik alatt egy hatalmas gennygóc volt amikor kihúzta az orvos, ott lógott a gyökéren.
2016. szept. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!