Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Tu (d) valaki valamit a Mae...

Tu (d) valaki valamit a Mae Chaeng gyökérről?

Figyelt kérdés

Milyen hatásai vannak? Kapható Magyarországon?


A főnököm itatott velem egy ilyen italt a munka helyemen, ezért vagyok kiváncsi rá.



2014. júl. 25. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a litsea cubeba lesz, magyar nevén kubebabors, aminek a jelentősége leginkább a gyümölcsében kinyert illóolajban rejlik, a kínai gyógyászatban a növény többi részét is felhasználják. Azt tudom, hogy az illóolaj antibakteriális, gyulladáscsökkentő és nyugtató hatásokkal rendelkezik, és nagyon finom, erős citromos aromája van. Azért jó, mert a krémekbe keverve anélkül lesz citromillatuk, hogy fényérzékennyé tennék a bőrödet. :) Sajnos a kínai gyógyászatban nem vagyok jártas, de utánanéztem, és azt írják, hogy megfázásra, gyomorfájásra jó.
2014. júl. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként azt nem tudom, hogy hol kapható (bár pl herbaházban tuti), de az illóolaj 10 ml-re kb 1000 Ft, ha jó minőségűt veszel az sem sokkal drágább, csak arra kell figyelni, hogy tiszta illóolaj legyen, és lehetőleg első lepárlásból, ha kb egy-két cseppet elkeversz egy kávéskanálnyi extra szűz olívaolajban, vagy egyéb olajban (mandula, makadámdió, ezeknek elég semleges az illata és egész tűrhető az áruk), és az orr alá, csuklókra, talpra, gerinc vonalára kened, akkor hasonló hatása érvényesül. A kubebabors illóolaj nem drága, bármilyen bioboltban kapsz szerintem :)
2014. júl. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem az amit te mondasz. Thaiföldről hozta és kicsit csipős ize van. Azt mesélte, hogy ott az emberek szinte mindenbe tesznek belőle egy kicsit, azt láttam, hogy ő a teájába is tett. Azt mondta még, hogy értágitó hatása van. Ez azonban kevés nekem, többre lennék kiváncsi.
2014. júl. 25. 17:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak onnan gondoltam, hogy a kubebabors angol neve may chang :) De akkor bocsi.
2014. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!