Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fájdalmas a bölcsessé...

Mennyire fájdalmas a bölcsességfog műtét feltárással?

Figyelt kérdés
Az alsó hátsó fognál.

2016. szept. 21. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

maga az eljaras fajdalommentes, mert vegig zsibbadsz,

amikor kimegy a fajdalomcsillapito hatasa, akkor fog elkezdeni bazira fajni de ha birod a gyogyszereket, akkor bedobsz nehany fajdalomcsillapitot es kb. masnap mar alig erzed, vagyis erezni fogod a kellemetlenseget, de a fajdalom masnapra mar elmulik


en delutanra idozitettem ezt a mutetet, estere kiment a zsibbadas, bedobtam 2 algopyrint es lefekudtem

masnap mar csak enyhen sajgott de nem fajt

2016. szept. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyébként pontosan mi fog történni velem injekció és utána fúrás vésés stb.?
2016. szept. 21. 23:16
 3/12 A kérdező kommentje:
A nagy gyógyszereket nem igazán tudom lenyelni az a baj, most pl. cataflam dolot szedek amíg nincs műtét és fáj be van gyulladva ugye a fognál. Utána meddig nem lehet enni stb.?
2016. szept. 21. 23:20
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem igy csinaltak:

Eloszor is nekem nem fajt, nekem azert huzak ki mert rossz iranyban kezdett kibujni.


Eloszor bekentek az inyemet fogkrem izu izevel, ami 10 perc utan elzsibbasztotta azt a resz ahol bekentek es utana a doki beadott egy injekciot amit mar nem is ereztem, csak lattam, hogy jon felem a bazi nagy tuvel.


Aztan matatast ereztem, meg hallottam ahogy zorog a mindenfele eszkozevel, kicsit rangatta a fejem, majd a kis asztalkara tette a veres bolcsessegfogat, hogy megnezhessem.

Utana tisztogatott es elkezdett varrni.


Aztan odarakott egy kis vattapamacsot, amire raharaptam es eljottem. Beultem a kocsiba es hazavezettem, szoval nem volt olyan dramai, mint amilyennek hangzik.


En fogorvos elott bezabaltam, mert tudtam, hogy utana minimum 2 oraig nincs eves, utana is csak levest...


Aznap delutan en mar semmi megeroltetot nem csinaltam, befekudtem az agyba, teveztem, amikor kiment az erzestelenito hatasa bedobtam a fajdalomcsillapitot (ha kettevagod kessel konnyebb lenyelni) aztan bealudtam.


Masnap mar nem fajt. Ja, a vattapamacsot valamikor az este folyaman kikoptem, az csak azert volt ott, hgy a verzest felszivja, de alig verzett.


Kaptam oblogeto folyadekot, amit hasznalnom kellett napi 3-4x, szilardat meg napokig csak a masik oldalon tudtam ragni.


Egyebkent nyugodtan kerdezd meg a fogorvost, nagyon szivesen el fog mondani mindent ;)

2016. szept. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Ált. milyen fájdalomcsillapítót írnak utána?

Illetve olyan sokáig, hogy maradt bent a pamacs? Plusz a fejedet ilyenkor lefogják illetve a szádat kitámasztják, hogy van ez? Plusz gondolom közben bőven vérzik is az íny mikor ütögeti.

2016. szept. 22. 10:06
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem kulfoldon csinaltak, nem tudom otthon milyen gyorszereket irnak fel. Egy helyi fajdalomcsillapitot irt fel, de nekem volt meg otthonrol hozott algopyrin es azt vettem be.

A pamacs azert maradt bent mert bent hagytam, nem ettem, nem ittam, nagyon nem is beszeltem, ugyhogy nem volt utban.

Nem fogtak le a fejemet, nem kellett mert nem fogod onkentelenul elrantani a fejed mert nem erzel fajdalmat :)

Az iny gondolom verzett de nem lattam es nem ereztem az izet sem. Folyamatosan szivtak el a nyalat meg mindenfele nedvesseget a szambol az egesz eljaras alatt.


1 het mulva kellett varratszedesre mennem, de mivel nem gyogyult a seb, mert valamit elcseszett, ugyhogy ujra injekcio, ujra felvagta, valamit piszkalt majd ujra osszevarta. Ezutan mar szepen elkezdett gyogyulni es 1 het mulva a varrat egy resze mar magatol kiesett (kihuztam szemoldok csipesszel mert csak ott logott es mar csikizett) es a doki csak a csomos reszt vagta le es huzta ki.

2016. szept. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem :) Annyira azért nem hangzik jól, úgyhogy félek addig.. :D illetve hogy lehet olyan sokáig nyitva tartani a szádat? plusz a nyelvét az ember ilyenkor nem nyeli, hogy ugye nem érzi a saját száját?
2016. szept. 22. 19:44
 8/12 anonim ***** válasza:

van olyan fogorvos, ahol beraknak a fogaid koze ilyen izet, amitol nem tudod osszecsukni a szadat, vagyis mar nem is kell neked nyitva tartanod, nyitva marad az magatol is ;)


nem tudod lenyelni a nyelved, a nyelvfek nem engedi


viszont ha meg zsibbadas alatt vagy es eszel valamit (vagy ragozol) akkor konnyen elharaphatod, mert nem erzed, csak mar azt, hogy verzik...

2016. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem köszi. Egyébként ma pl. nem fájt kb. de most már azért ki kell vetetni, ha már eddig fájt hetekig ugye.
2016. szept. 22. 21:16
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor mi van, hogyha menet közben köhögni vagy tüsszenteni kell?
2016. szept. 22. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!