Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ennyi antibiotikum nem lesz...

Ennyi antibiotikum nem lesz sok egyszerre? (foghúzás)

Figyelt kérdés
Foghúzásra megyek és azt mondta az orvos, hogy 2 órával előtte 2 db antibiotikumot vegyek be, Augmentin duo 875 mg-os. Szedtem már ilyet, nagyon gyilkos gyógyszer, a hasamat teljesen tönkre vágta probiotikum mellett is és nagyon erős is. Nem lesz sok egyszerre ez az adag?

2016. okt. 5. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Elolvasva a betegtájékoztatót, én nem biztos, hogy bevennék egyszerre kettőt. Különösebb baj nyilván nem lenne tőle, pláne, hogy kezdő adag lenne, gondolom, de akkor se, mert minek? Napi kettő a normál adagja, három az emelt, szóval önmagában a kettő nem gáz, de a tájékoztató azt írja, hogy legalább 4 óra teljen el két adag között, de egy órán belül ne vegyél be kettőt (hehe :)). Szóval valahol kb ennél maradnék.
2016. okt. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok, nem egyszerre kell bevenni, hanem kb 4-5 napig szedni reggel és este folyamatosan, míg el nem fogy az előírt adag.
2016. okt. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De csak a húzás előtt kell 2-t, utána egyesével. De inkább beszélek holnap a háziorvossal. Azért kaptam amúgy, mert szívbillentyű problémám van.
2016. okt. 5. 13:44
 4/5 anonim ***** válasza:

huh, ha szívproblémád van, akkor MINDENKÉPPEN SZEDD BE, pontosan úgy, ahogyan az orvos mondta.


a bacik a szádból bejuthatnak a vérbe, és ha valakinek beteg a szívbillentyűje, akkor a bacik szépen rátelepszenek a beteg szívbillentyűre és teljesen tönkrebässzák. Ha egyszer megtelepednek, akkor semmivel nem lehet már őket leszedni, és nemsokára műbillentyűt kell beültetni majd, ami egy nagyon durva szívműtét.


szerintem inkább bírjál ki egy kis hasfájást, minthogy pár év múlva műbillentyűt kelljen beültetni neked.


én nem szaroznék ezzel...

2016. okt. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor beveszem. Biztos nem véletlen mondott kettőt.
2016. okt. 5. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!