Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tovább? Iszonyúan fáj...

Hogyan tovább? Iszonyúan fáj a fogam!

Figyelt kérdés

Az iskolaorvos még általánosban betömte amalgám töméssel a fogam. Azt mondta, hogy azért kell betömni, hogy később ne fájjon. Gondoltam, biztos, ő a doki. Mikor visszamentem hozzá na akkor fájt életemben először a fogam, mert azt elfelejtette mondani, hogy kifogja fúrni... 10 évvel később, tehát most nyáron, elmentem egy magándokihoz, hogy cserélje ki kompozit tömésre, mert az kevésbé látszik. Na itt kezdődtek a bajok.


Megint kifúrta, ami szörnyű volt. De a töméscsere után 1,5-2 hónapra rá magától elkezdett fàjni! Rágáskor fájt a fogam! Ilyen még nem volt. Bepánikoltam. Aztán gyökérkezeltük. Pénteken lett vége, tehát holnap lesz egy hete hogy koronám van. De most az is fáj rágáskor. Ha a nyelvemmel meglököm, az is fáj. Még csak 20 éves vagyok. Mi lesz így? Hogyan kezelik ezt a továbbiakban??? Az előbb szinte sírva hívtam fel a fogdokit, azt mondta erőltessem, szedjek fájdalomcsillapítót, és ha akkor fáj akkor kihúzzuk. Elegem van. Bánom, hogy elmentem kicseréltetni a tömést... Utálom magam. Haragszom magamra amiért elmentem...



2016. okt. 13. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress egy másik fogorvost, nekem koronán át gyökérkezelte az orvos és elmúlt a fájdalom.
2016. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt:


A 6-osról van szó. (Jobb oldali, alsó, nagy őrlő fog) A többivel sosem volt gond, azok rendben vannak.

2016. okt. 13. 17:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Nehogy elhamarkodd a húzást mert idővel elmúlhat a fájdalom. Mikor az amalgámot kompozit tömésre cserélték akkor sem kellett volna semmi további beavatkozás, tehát nem kellett volna rá korona. Több ilyen fogam volt és mindig elmúlt a fájása. A kezelés alatt egyfajta "stressz" érte, az idő rá az orvosság.

Ha mégis kihúzatod akkor titán műgyökér a következő lépés, amire műfog kerül.

2016. okt. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A gyökérkezelésemről:


A töméscsere után iszonyúan fájt, muszáj volt gyökérkezelni. Inni, fogat mosni sem bírtam, nem hogy enni... Olyan érzés volt, mint mikor éppen fúrják. Szőrnyű volt. Rágáskor a koponyámig hatolt a fájdalom. Ha nem rágtam, akkor is fájt. A gyógyszer sem hatott.


A doki mikor először megnézte, azt mondta várjunk a gyökérkezeléssel. Hát én mindent megtettem, 2 naponta ittam egy pohár vizet, és pár falat zabkását. Nem mostam fogat, csak szájvízzel öblögettem. Kb 2 hétig bírtam így, tovább nem. Igencsak émelyegtem, fáradékonyabb is lettem, non-stop korgott a gyomrom. A szám is kiszáradóban volt, alig termelődött nyálam mivel nem ittam. Na! Azt mondtam, elég, ez nem mehet így tovább! Enni akarok! Most gondolhatjátok, hogy éhes disznó vagyok, de nem zavar. És elmentem gyökérkezeltetni. Jobb is lett. De most megint kezdődik előről...

2016. okt. 13. 17:27
 5/5 A kérdező kommentje:

Szóval foghúzás. Ajj. Ettől féltem. Modt megint elkezdem ezt a fajta diétát. Ennél kíméletesebb, nem tudom hogyan lehetnék.


Múltkor ez mellett is erősödött a fogfájás. Remélem, most csökkenni fog...

2016. okt. 13. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!