Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés közben azt...

Gyökérkezelés közben azt mondta a fogorvosom, hogy nem baj hogy fáj, mert így tudja hogy milyen állapotban van a fog. Mar rettegek. Normális ez?

Figyelt kérdés

Nyilván az érzéstelenítő nem hatott mert gyulladás a volt a gyökér vége. Na de azt olvastam hogy a régi módszerekkel is fájdalommentesnek kellene lennie minden műveletnek. Regebben emlékszek tett ra idegelolot egy par napra es tenyleg ne fajt utana... Na de most ezt miert nem lehet!? Tudom hogy hónapokig is elhúzódhat mire a gyulladás lejön, es hogy akkor gyógyult meg a fog ha nem faj a foghyoker vege a tutol...


Na de valami humánusabb megoldás nincsen erre!?!? Mit mondjak az orvosnak!?


2016. nov. 3. 10:30
 1/2 anonim válasza:

Gyulladásban volt. Atya ég. Nekem olyan volt nemrég (kb 1 hónapja) hogy mentem vissza gyökérkezelésre, ahol kiszedték a gyógytömést. Nem adott érzéstelenítőt és mondta hogy pár napig fájhat.. annyira fájt, hogy már sírni tudtam volna. :S 2 nappal később úgy döntöttem elmegyek fizetősre, mert alapból csak az volt nyitva este... Ott azt mondták, hogy be van gyulladva és ki kell húzni. Kaptam antibiotikumot, amit előtte és utána is szedni kellett 5 napig. De a húzás előtt le kellett húzni a gyulladást mindenképpen. A 4. napon mentem vissza kihúzatni. Az első 1-2 nap majd berosáltam annyira fájt. :S De legalább utána nem sírtam kínomba, mint a másik dokinál... ott 1x volt, hogy annyira fájt, egész este nem tudtam aludni. :S

Nekem gyógyszeres tömést alkalmaztak, ami nem vált be, mert 1 hónap múlva kiszedte és lüktetett stb. Szörnyű volt. Viszont az antibiotikumos használt.

2016. nov. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor másodszor mentem gyökérkezelésre nem kértem injekciót, nekem is azt mondta akkor a fogorvos, hogy legalább így tudja majd, hogy meddig kell még tisztítani a gyökeret.

Persze hatalmas fájdalomnál nekem elsőre nem végezte el a gyökérkezelést, hanem beletett valamilyen gyógyszeres tömést és csak 1 hét múlva látott neki.

2016. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!