Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen gyors megoldás van a...

Milyen gyors megoldás van a fogínygyulladás fájdalmának a csökkentésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap elkezdett fájni az ínyem, valószínűleg van némi fogkövem és emiatt ínygyulladásom van. Már kértem a fogorvosomhoz időpontot, de nem tud jövő csütörtöknél előbb fogadni. Jelenleg fel van már duzzadva a fél arcom és az egész ínyem a fog körül kiterjedve. A fájdalom pedig elviselhetetlen (jelenleg éjszaka van, már nem bírok aludni a fájdalomtól). Beszedtem 3 fájdalomcsillapítót, semmit nem használt.


Kérlek titeket segítsetek, hogy valahogy kihúzzak egy hetet. Nem akarok sürgősségire menni...


(Utána kerestem, láttam sok téma van. De nekem tényleg egy gyors és ideiglenes megoldásra van szükségem)


Előre is köszi!


2016. nov. 17. 01:09
 1/6 anonim válasza:

Gingisol Plus oldat.

Van egy rágófogam, ami olyan hülye szögben áll, hogy a hátát sehogy nem lehet rendesen lepucolni, állandóan fogköves lesz, olyankor meg persze bedurran az ínyem rögtön.

Jó tömény vattával végig kell menni a gyulladt részen, és pillanatok alatt lezsibbasztja, hamar elmúlik a fájdalom.

Ilyen erős gyulladásnál - már ha tényleg az, a felduzzadt arc durva -, nem tudom mennyire hatásos, de egy próbát mindenképp megér.

Bármelyik patikában megkapod vény nélkül, természetes szer.

Egy korty erős pálinka is jó szolgálatot tehet.

Jobbulást!

2016. nov. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elsősegély a fogfájás esetén: a szegfűszeg.

A szánkat öblítsük sós vízzel. Utána csipet őrölt szegfűszeget helyezünk a fájós foghoz az ínyünkre. Megteszi, ha egész szegfűszeget megrágunk és a fájós fogra helyezzük.

A legjobb azonban a szegfűszeg olaj. Fél EK olivaolajban elkeverünk néhány csepp szegfűszegolajat, melyben megmártunk kis vattacsomókat, melyeket a fájós foghoz az ínyünkre helyezünk.

Ugyanezt végezhetjük gyömbérporral is. És a teafaolaj is segít.

2016. nov. 17. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gingisol plusz szerintem is nagyon jó, azzal ecseteld be naponta 3szor, fogmosás után és vegyél Meridol fogkrémet és nagyon puha fogkefét.
2016. nov. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


Ma kipróbáltam a Gingisol-t. Napközben igen hatásos volt a fájdalomcsillapítóval, szinte nem éreztem semmit, csak némi nyomást és egy kis zsibbadást.


Így estére azért sajnos felerősödött a fájdalom, most beecseteltem és bevettem még egy fájdalomcsillapítót, meglátjuk mi lesz. Valahogy az egy hetet így végig kell játszanom.

2016. nov. 17. 18:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Gingisol plusz hatásosabb, mint a sima Gingisol, nem tudom melyiket vetted.
2016. nov. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A pluszt vettem! Tegnap este bőven bekentem, megvolt az első alvással töltött éjszakám. Most sem fáj, reméljük így marad!


Még egyszer köszi a segítségeket!

2016. nov. 19. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!