Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Törött bölcsességfog. SZTK...

Törött bölcsességfog. SZTK vagy magán szájsebészet inkább?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavaly fél évig jártam fogorvoshoz és csomót elrontott a dokim, úgy , hogy már a magán se tudott vele mit kezdeni, rosszul tömte be őket és így csomó gyökétkezelt fogam lett... Nem mellesleg csomó kezelés rettenetesen fájt, borzasztó volt ez a fél év, cataflamon éltem.. azóta rettegek a főorvosoktól, pedig lenne két bölcsességfogam, amik már töröttek , az egyik tegnap tört le és nem akarom halogatni.. szájsebészetre kell elvileg mennem velük. Kinek mi a tapasztalata SZTK-s sájszebészettel? Mert most nem tudom mennyivel megbízhatóbb egy magán, foganként 30 ezerért. Illetve mivel már most rettegek, szeretném ha egybe kihúznák vagy operálnák mind a kettőt és én altatást szeretnék kérni,nem érdekel mennyivel drágább. SZTK-s szájsebészeten tudok kérni altatást,vagy ez nem úgy működik hogy én kérem? Vagy menjek mindenképp magánhoz?

Illetve ha tudnátok Budapesten megbízható magánorvost ajánlani, aki tényleg kíméletes és ha nem is altat és már verem a széket hogy kérek mégegy érzéstelenítőt akkor tényleg ad? Mert ültem már úgy gyökérkezelés második fázisát, hogy ELVILEG már nem kellett volna hogy érezzem, de szóljak ha fáj, konkrétan már levert a víz és vertem a széket meg sírtam,mégsem adtak érzéstelenítőt.. hatszor újjászülettem szerintem abban a fél órában.. szóval ezt szeretném most elkerülni, ezért ha tudtok valakit javasolni, azt megköszönöm.



2016. nov. 19. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Szájsebészhez menjél a bölcsesség fogaddal. Próbáld meg a Szentkirályi u.-i Szájsebészeti Klinikát.
2016. nov. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és az altatás magánrendelőben 60-90 ezer ft. között van. SZTK rendelőben pedig csak akkor ingyenes, ha gyengeelméjű vagy, és kezelhetetlen.
2016. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A szentkirályiról jót is rosszat is hallani eleget, mondjuk mostanában csak jókat olvastam róla.. Hát nem tudom, valaki még valami?
2016. nov. 19. 20:12
 4/5 Anett95 válasza:

Szia :)


Én 2 éve műtettem ki SZTK-ban mind a 4 bölcsességfogamat,érzéstelenítéssel..2-2 csináltak külön időpontban nem egyszerre min a 4et

Érzéstelenítéssel csinálták, az alsót vágták és varrták, a felsőket kaparták. Azért nem altatással lett, mert arra nagyon sokat kell várni, mire szabad a műtő stbstb. De ne félj, mert ha jó a szájsebész szinte meg se érzed csak kellemetlen. Szegény anyukám kint sírt, a folyóson, hogy mit csinálnak a kislányával :D én pedig szinte nevetve jöttem ki.

Most csütörtökön pedig foggyökér eltávolításom volt, tiszta gyulladt, ráment a nyirokcsomóimra és a fülemre is... na mondanom sem kell, hogy azóta is szenvedek vele.

Nagyon sokan félnek a bölcsesség fog eltávolításától de szerintem nem vészes..persze orvos függő is :) Kitartás :)

2016. dec. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Anett95 válasza:
Azt még elfelejtettem mondani, hogy az altatásos műtét előtt rengeteg vizsgálatra el kell menni, vérvétel ekg stbstb. Szerintem az SZTK-ban is vannak olyan jó orvosok mint egy magánrendelőben... persze nem mindenki ilyen szerencsés
2016. dec. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!