Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van-e lényegi különbség az...

Van-e lényegi különbség az ingyenes fogászati és a magánfogászati ellátásában?

Figyelt kérdés
Az utolsó egy-két kezelésemnél nem voltam teljesen megelégedve a körzeti fogorvosom munkájával, így arra gondoltam, hogy legközelebb felkeresek egy magánrendelőt. Azt tudom, hogy az drágább, de ténylegesen jobb ellátást is kapok ott?
2010. máj. 3. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

csak a személyes tapasztalatomat tudom mondani, határozottan nagy a különbség:

gyorsabb, bár drágább, nem fáj semmi, maximálisan odafigyelnek.

2010. máj. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én is a magánrendelésre szavazok!

a körzetis tkp. félmunkát végzett, nem érdekelte komolyabban, mi a bajom.

igaz, hogy drága a magánorvos, de valóban jobb ellátást kapsz azért a pénzért. normálisan megröngeneztethetnek, tisztességesen tömnek, modern eszközeik vannak, ha valami probléma van, talán még mérlegelhetsz is, milyen megoldás lenne a jobb több közül.


(nekem pl. egy viszonylag jól látszódó fogamra azt mondta a körzetis, rántsuk ki, nem kell az oda; magánorvos inkább megmentette egy kis ideiglenes tartóval -> nincs ronda foghíjam)

2010. máj. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ja igen, nekem is ez a tapasztalatom, hogy sztk-ban simán húznak, míg a magándoki inkább a fog megmentéséért tesz meg mindent.

-1.-

2010. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen. Magánorvosnál már semmi sem fáj, és húzást is nagyon indolkolt esetben csinálnak csak. SZTK-ban inkább húznak, ott nem szenvednek ilyen gyökérkezeléssel, legalábbis nálunk.
2010. máj. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem két olyan fogamat is kihúztak sztk rendelésen, ami (utólag kiderült) még megmenthető lett volna. Csak a dokinak nem volt kedve szenvedni vele :-(

Azóta csak magánrendelésre járok. Nemrég elkezdett szuvasodni az első két fogam és a magán fogorvos még arra is figyelt, hogy a tömés és a fogam ugyanolyan színű legyen. Hát nem 2 perc volt kikeverni a színt, gondolhatod. Nagyon szépen megcsinálta, észre sem lehet venni, hogy be vannak tömve.

Sztk rendelésen ezzel nem foglalkoznak, a tömés vakítóan fehér és ha a fogad csak egy kicsit is sárga, akkor simán látni fogja mindenki a különbséget.

2010. máj. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem már tudom, hogy milyen orvoshoz fogok menni legközelebb. :)
2010. máj. 4. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!