Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét?

Scream85 kérdése:

Bölcsességfog műtét?

Figyelt kérdés

- Elsőnek fogorvoshoz kell elmenni és ő utal be szájsebészetre? Vagy lehet egyből oda menni?

- "Altatnak/kábítanak" hozzá vagy csak érzéstelenítő injekciót adnak?

- Mennyi ideig tart? Mennyire fáj, mennyit érezni belőle?

- Utána minimum mennyi idő amíg nem mehetek munkába?


2017. jan. 2. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csinálják altatásban is, de az fizetős úgy tudom, de amúgy érzéstelenítésben.

Amikor csinálják semmit sem érzel, mert kapsz érzéstelenítőt.

Nekem pár perc alatt megvolt, semmi extra.

Utána fáj, de kapsz fájdalomcsillapítót (tabletát) szóval nem vészes.

Attól függ mit dolgozol, 1-3 nap után mehetsz dolgozni.

2017. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy másik fogamat kellet kiműteni, de gondolom nagyjából ugyanaz lehet a procedúra. Nekem a fogorvosom csinálta magánrendelésen, de egyébként adott volna beutalót a szájsebészetre. Nekem így szimpatikusabb volt mert eléggé féltem tőle és ez egy kicsit megnyugtatott, hogy olyan csinálja, akit ismerek és akiben megbízom. Annyi, hogy fizetnem kellett érte. Én érzéstelenítőt kaptam ezért nem is éreztem belőle semmit, egyáltalán nem fájt. Viszont mikor elmúlott a hatása akkor az azért nem volt kellemes, ezért érdemes beszerezni egy erősebb gyógyszert, én pl. Flector port kaptam. Ha jól emlékszem, akkor kb. egy háromnegyed óra alatt végzett. Én másnap inkább otthon maradtam mert még fájt, enni sem tudtam és nem éreztem annyira jól magamat. Viszont van egy ismerősöm, aki már aznap este tudott enni, semmi baja nem volt és másnap ment dolgozni.
2017. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ kint van-e vagy sem. Ha kint van szerencsés eset simán a fogdoki megcsinálja injekcióval kikapja. Ha műteni kell akkor beutal, előtte csinál rtg-t h lássa mi van. Érzéstelenítővel csinálják általában de kérheted altatásban is de ennek megvan az ára. Egy fog műtéte kb 10-15 perc plusz az injekció hatása. Ha jó helyen van, jól fekszik stb akkor kb semmit nem érzel utána fáj mikor kimegy a csillapító, de 1-2 nap és elmúlik. Na ha rossz helyen van, rosszul fekszik 20-30 perc is lehet mire kiszedik és utána tovább is fáj. Nekem a 4et egyszerre szedték ki, 1,5 hét volt mire olyan állapotba jöttem h tudtam dolgozni újra.
2017. jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!