Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap estem át egy bölcsesség...

Tegnap estem át egy bölcsességfog műtéten. A duzzanatot hogy mulaszthatnám el minél hamarabb?

Figyelt kérdés
Az orvos cataflamot írt fel a műtét utáni esetleges fájdalmaimra. Tegnap reggel 8 órakor kezdődött a műtét, cirka 3/4 9-re végeztünk is. Nem volt a legkellemesebb dolog, de túléltem, viszont a nagy megkönnyebbüléstől mondván már csak mehessek haza, nem esett szó arról mit is csináljak műtét után. Olvasgattam neten, de sajnos megfelelő választ nem találtam a kérdésemre. Eléggé fel dagadt az arcom, és hűtöm, jegelem egyfolytában, de szinte semmit sem változik. Ha valaki részletesen leírná, mi a teendő egy ilyen műtét után, ami hamarabb elő is segíti a gyógyulást, nagyon megköszönöm!!

2016. okt. 25. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hüteni kell, és kivárni, amíg rendbejön - de ez símán 3-5 nap is lehet.


A családban mindenkinek ki kellett müteni, szóval ez van.

2016. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hűtsd, pár nap alatt el fog múlni.

Tejterméket ne igyál!

2016. okt. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bidibide válasza:

Nekem ma ugyanazt csinalták, mint neked ,most tájékozódok.

21/F

2016. okt. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem mind a 4et kikapták egyszerre 1 hét volt mire lelappadt... :D de az enyém macerás volt mert feküdtek.

Jegelés, ennyit tudsz tenni sajnos többet nem.

2016. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bidibide válasza:
11-kor szedték ki kb. ,de még nem fáj (fél 4 van jelenleg) viszont még kicsit vérzik ,de raktam ra masik gézt (ez nem gáz ugye ?)
2016. okt. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem volna, meddig nem szabad edzeni egy ilyen után?! :) Konkrétabban kézilabdáról lenne szó. Egyébként köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 25. 17:16
 7/8 bidibide válasza:
Ameddig ki nem szedik a varratokat én úgy tudom ,de kíváncsi vagyok én is mindenre ,mert egy cipőben vagyok veled....
2016. okt. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5 Én is raktam rá másik gézt, amikor még picit vérzett, egy hete volt a műtétem. Másnapra dagadt be, 2 napig volt látható a duzzanat (bal alsót szedték ki íny alól)

Szinte állandóan jegeltem jégakkuval.

2016. okt. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!