Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Azt hallottam, hogy akinek...

Azt hallottam, hogy akinek implantátumra szerelt műfogai vannak, az illető érzi a jelenlétét az idegen anyagnak a nagyon kellemetlen érzés a "viselete. Így van?

Figyelt kérdés

Műfogakat szeretnék csinálni, mert szinte az összes örlőm tönkrement. De csak implantátumra szerelve tudják a számba felhelyezni, s azt hallottam, hogy kellemetlen a viselete, mégha rögzített is.

Az kommenteljen akinek van ilyen technológiával készült műfoga.

Az áráról azt hallottam, hogy maga a híd amire szerelik a fogakat az 80-120ezer, de kall röntgen ami 6000 és foglenyomat is ami egy oldali őrlő sorról 25000 a műfogak 15000/db + munkadíj megyegyezés szerint.

szumm a szummára, ha alul-fölül jobb és bal oldalt megcsináltatom, akkor nekem 12db fog 800ezerbe kerülne?

Tényleg ennyi, mert ha ilyen sok, és még mellette kellemetlen is akkor nem csináltatom meg.


Előre is köszönöm a válaszokat.


25F


2010. máj. 4. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

egy implantátum 100 ezer.alul jobb+bal olad 4 +felül jobb ,bal oldal 4 = 8 implantátum

vagyis csak az implantátum ára 800 ezer+12 fog x25 ezer=

300 000

alsó hangon ez 1 100 000,-Ft


CSak addig rossz érzés amig meg nem szokod(pár hét) utána olyan mintha a sajátod lenne

2010. máj. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az implantot az állkapocsba építik,hosszadalmas és fájdalmas,és erre egy-egy fogat tudnak ültetni-ez 80-120ft/db.

a műfogsor készítés nem kerül olyan sokba,mint írtad,és az árak nagyon eltérőek. győrben egy komplett felső fogsor(rögzített)sztk alapon 50ezer,maszek dokinál 150e.

gondolom,az alsó hasonló áron van. a járulékos költségek:panorámaröntgen 2500 ft,lenyomatkészítés egy sorról 8000. ha koronákat raknak meglévő fogak felhasználásával,az nálunk maszek dokinál koronánként 8000.

2010. máj. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a beépített implant,amiről írtam,természetesen nem 80-120,hanem ugyanennyi ezer forintba kerül.
2010. máj. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ár reálisnak tűnik, de azt nem hiszem, hogy kellemetlen érzés az implantátum, ugyanis majdnem ugyanolyan, mintha a saját fogad lenne. Nekem is kell majd csináltatni egyet, utána olvastam sok helyen, de még nem hallottam sehol, hogy kényelmetlen érzés lenne. Sajnos az ára viszont borzalmas.

De ahova én járok magán fogászatra, ott minden látszólag buta kérdésre is örömmel válaszolnak, figyelembe veszik az egyedi kéréseket, úgyhogy szerintem te is inkább egy jó magánrendelőben tedd fel a kérdéseidet, és kérjél személyre szóló árajánlatot, esetleg kérdezd meg az orvost olcsóbb alternatíváról is.

2010. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én szombathelyi vagyok, de az itteni technikusok el vannak kicsit szállva a szabadáras szolgáltatásiktól.

A röntgen 6000

A lenyomat (körzeti orvos csinálja) 4x25000 =100ezer

A 4 implant kerülne 4x100000=400ezerbe

A fogak ami porcelán és koronás cakpakk 12x15000=190ezer


Eddig 696ezer s a munkadíjjal együtt 800ezer lenne


De persze ha egyszerre csiáltatom meg, akkor engedne jóval az árból.


akkor 500.000 ft a 12 fog cakkpakk állítólag a legjobb anyagokból.


S nem kerülne 1M-nél többe mint írtad kedves skommentelő.

2010. máj. 4. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!