Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Azért fájhatott kibírhatatlanü...

Azért fájhatott kibírhatatlanül az alsó bölcsességfog műtétem, mert nem érzéstelenített el minden ideget?

Figyelt kérdés
A bölcsességfogaknak 3 gyökere van általában, nekem 4 volt, ez már csak akkor derült ki, amikor kint volt a fog, pedig volt panoráma röntgen is. Ezért fájhatott, vagy az alsó kivésése a csontból mindenképpen pokoli fájdalmakkal jár? Már szedték ki a felsőt műtéttel, az nem fájt egyáltalán, de nem is volt csontban.
2017. jan. 13. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Maszek volt?
2017. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, egy elismert bp-i magánrendelő főorvosa.
2017. jan. 13. 15:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Pff. :( Nekem jövőhéten lesz, és rettegek. Szintén maszek fogja csinálni, de ezek után nem tudom mire számítsak. Ő azt mondta, hogy a műtét nem fog fájni, csak utána.
2017. jan. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én semmit nem éreztem, csak utána, amikor már otthon voltam és elmult a zsibasztó.
2017. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor is fájhat a foghúzás, ha begyulladt a fog.

Az érzéstelenító nem jut el megfelelő mennyiségben a megfelelő helyre. Van némi hatása, de kisebb.

2017. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, de a fogam nem volt begyulladva, megelozo jelleggel vetettem ki, mert nem fert volna el ha kino. A kerdesem tulajdonkeppen az lenne, hogy gyokerenkent kaptam 1 szurit, azaz 3mat es a negyedik gyokerben levo fogideg mindent erzett? Vagy nem is kellett volna mindhez adni? Utolag mar mindegy, kibirtam valahogy, de ha ez "normalis" also fog kivetelnel, akkor a kovetkezoket inkabb altatasban vesetnem ki. Koszi az eddigi valaszokat.
2017. jan. 13. 20:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az nem lehetséges. Az mindegy, hogy hány gyökere van, mert mindegyik gyökeret egy ideg lát el. Azért adnak több szurit, mert a fog melletti ínyhez már más ideg ad rostokat és oda is adnak külön. Bölcsességfog esetén az érzéstelenítés szempontjából mindegy, hogy 3 vagy 4 gyökerű.

A felső bölcsességfogak, ha nincsenek begyulladva mindig könnyebben eltávolíthatók, mint az alsók, a kettőt nem is érdemes összehasonlítani.

Amit leírtam, az nem feltétlen igaz más fogra, de a fogazat és az íny idegellátása kellőképpen bonyolult ahhoz, hogy ne tudjam kifejteni itt pár sorban.

2017. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy főleg alsó bölcsességfognál nincs 2 ugyanolyan foghúzás. Ami az egyiknek pokoli kínokkal jár, azt a másik meg sem érzi. Függ a fog állapotától, tengelyállásától, mennyire takarja csont, milyen közel húzódik alatta az ideg, mennyire van kibújva, van e esetleg gyulladás és ha igen, az milyen mértékű stb.
2017. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem még röntgent se csinált. :S
2017. jan. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!