Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemes fogimplantátumot...

Érdemes fogimplantátumot csináltatni? Milyen érzés?

Figyelt kérdés
Tavaly ki kellett műteni az egyik fogamat és azóta gondolkozom rajta, hogy mégis mi lenne a jó megoldás. Ennyi idő elteltével azt már megszoktam, hogy ott van egy üres rés, tehát ilyen szempontból nem zavar, viszont esztétikailag igen. Szerencsére nem annyira szembetűnő, a szemfogam mögötti fogról van szó, beszéd közben egyáltalán nem látszik, mosolyogni is összezárt ajkakkal szoktam (alapból is, tehát nem a hiányzó fog miatt), de nevetés közben például látszik. Ma már biztosan nagyon speckón meg tudják csinálni, de azért tartok tőle mert azért nem egy 5 perces, egyszerű műveletről van szó és nem is 2 forintba kerül. Mennyire fájdalmas? Milyen érzés utána ezzel élni, mennyire nehéz megszokni? Általában mennyibe kerül? Körülbelül mennyi idő mire elkészül?
2017. jan. 14. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

HA müködik, akkor tényleg jó, de elég sok embernek állandó gyulladást okoz, folyamatosan fáj és emellett igen büdös is a szája, mert a gyulladás ezzel jár.

Szóval elég kockázatos, ha nem áll le a gyulladás, akkor el kell távolítani, ami szintén mütét, és egy csomó pénzt kidobtál az ablakon

2017. jan. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem van évek óta, olyan, mint az igazi, oda kell figyelni a megfelelő és rendszeres szájhigiéniára (fogmosás, fogselyem), akkor nem lesz gyulladás.
2017. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám különösebben fájdalmasnak az implantálást, minden érzéstelenítés mellett zajlik. Maga a folyamat nagyjából úgy néz ki (a hagyományos eljárás, kétrészes implantátum esetében), hogy felvágják az ínyt, félrehajtják, csinálnak egy adott alakú furatot a csontba, abba becsavarják az implantátum gyökér részét egy racsnis nyomatékkulccsal :), belecsavarnak egy zárócsavart, hogy ne tudjon felülről belenőni az íny, aztán összevarrják az ínyt és így rögzül mondjuk 3-6 hónapig. Ez a művelet egy tíz perc kb és nemigen fáj, utána egy-két napig kicsit fájhat a vágás miatt. A következő fázisban kilyukasztják az ínyt és kicserélik a zárócsavart egy gyógyulócsavarra, ami az ínyt formázza kehely alakúra, úgy két hétig. Ez a nyomás eleinte tud kicsit fájdalmas lenni, de nem vészes. A harmadik fázisban a gyógyulócsavar helyett megkapja az ember az implantátum felépítményét, lenyomatot vesznek a fogsoráról és mondjuk másnapra elkészül a korona, amit beragasztanak és ennyi. Hogy őszinte legyek, nekem ez utóbbi volt a legfájdalmasabb, ehhez már nyilván nem kap érzéstelenítőt az ember, mert pont nem lenne jó ahhoz, hogy megmondja, jó-e a korona magassága, meddig kell esetleg lecsiszolni belőle, és az kicsit fájdalmas tud lenni, amikor az ínyt jól megnyomják vele, ez persze a végleges ragasztás után röviddel elmúlik. Összességében nem mondanám fájdalmasnak az implantálást.


Nekem van négy úgy két éve, ezeket párosával csináltuk olyan egy hónap eltolással. Érzésre és látványra egy az egyben olyan, mint az ember saját foga, én abszolút semmilyen különbséget nem érzek. Ugyanúgy lehet használni is, nyilván a nem kinyílt pisztácia feltörését és hasonlókat azért inkább hanyagolja az ember, mert drága lehet és nem ér annyit :) Orvosilag ez a legtökéletesebb fogpótlás, a hídnál sokkal előnyösebb minden szempontból, csak ugye drágább.

2017. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!