Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti hallottatok már ilyen...

Ti hallottatok már ilyen esetről? Borzalmas, hogy ilyen létezik nem?

Figyelt kérdés

Most már férfi létemre rettegek a fogászattól és a sírás kerülget. Meggyötört lettem és lelkileg kezdek kimerülni :(

December 16.-án kihúzták a fogam. Szívritmuszavarom van, de nem kaptam antibiotikumot, nem tudtam hogy kell, fogorvos pedig nem tájékoztatott. Hál isten nem lett bajom. Foghúzás után órákon át vérzett és nem tudott ellátni, mondván bocsi nincs cérnám, 1,5-2 óra várakozás után elküldött a szentkirályiba...


Ott adtak érzéstelenítőt, de nem volt ideje hatni, és éreztem amikor varrta a fogam helyénél a sebet, a könnyem kicsordult, még most is megremegek ha rágondolok. Majd 3 kis öltés után kidobtak, lebeny se készült, pengetni lehetett volna a cérnaszálakon, semmit nem ért... Hazamentem vérző szájjal és féltem, fájdalmaim voltak, 4 érzéstelenítő, hármat a fogorvos adott foghúzáskor. Szám feldagadva, elkeseredett voltam...


Összehúzódni se nagyon akart a sebem helye, kb januárra húzódott össze. Aztán elkezdett gennyesedni, az orvosom nem foglalkozott vele, mondta kelodios a bőröm biztos amiatt... Egy másik doktor helyettesítette az egyik nap, ő elküldött röntgenre, meg mondta ki kéne kaparni a gennyt. De ő nem vállalja mert nagyon véreztem legutóbb és nincs cérnája... Elmentem az sztk-ba szájsebészetre ahol elmondtam a vérzést, kértünk vérképet. Kimutatta hogy nincs bajom, de utána se látott el mondtam hogy van szivritmuszavarom lehet attól ijedt meg. Mondta jolvan az úgy, ha kiszedem lehet megint gennyes lesz, akkor meg nem mindegy?


Nem pont ezekkel a szavakkal most itt ferdítek de a mondandója ez volt elküldött félválról vette... Tényleg így állt hozzá, megint begyulladhat, ha nem fáj nincs baj...


Elvileg holnap egy másik maszek fog kezelni... Nem tudom összefüggésben van-e a gennyesedéssel de én mostanság egyre többet szédülök nem érzem magam annyira jól. Remélem nem lesz bajom fiatal vagyok még, és nagyon megviselt. Azért is mert még mindig fogatlan vagyok... A maszekom mindig betegszabadságon, de amúgy se segítene fentebb már írtam...


Holnapi másik orvosban van minden reményem, köszönöm hogy végigolvastad. Ha küldtök ismeretlenül csak gondolatban egy kis pozitív jókívánság, már annak is örülök. Ha egyetlen ember elolvasta már volt értelme kiírni magamból az elkeseredésemet és a fájdalmamat és az aggodalmamat.


2017. jan. 19. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Magán fogorvos akinek nincs cérnája, azonban elkezd anélkül egy foghúzást? Eléggé meredek.

Keress másik fogorvost.

2017. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy fogorvost aki sosem hagyna cserben aki komolyan veszi a munkáját, és nem csinál pancser munkát.

Ha budapesti vagy, akkor privatban eltudom küldeni neked a doki honlapját.

Hozzá tényleg érdemes elmenni, mert ő az a doki akire azt mondjuk, hogy

" te vagy az utolsó reményem!"

Én rettegtem a fogorvosoktól, de ő nála nem félek.

Egy biztos: Ő nem hagyta volna idáig fajulni a dolgokat.

2017. jan. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot kaptál már?
2017. jan. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ilyen a magyar egészségügy😃. Veled érzek és belefájdult a fogam ahogy olvastam. Hálistennek életwmbe nem voltam fogorvosnál .. még. Kitartást neked.
2017. jan. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Jaj ezt még olvasni is borzasztó volt. :( elég ritka eset, ha így jár valaki főleg maszeknál. De hogy a tetejébe pénzért kínoz.... Szomorú
2017. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha szívproblémád van, akkor minden foghúzásnál, idegölésnél kell majd az antibiotikum. Szerintem most is kellene felíratnod, hogy nehogy a szívedre menjen a gyulladás. Egy hónapja húzták ki a fogadat, szerintem ne aggódj, ez az egy hónap nem túl nagy idő. Nekem is egy kihúzott fogammal hónapokig volt gondom, gennyesedett a helye. Kint volt a medercsontom, mint egy penge. Ki kellett kaparni a gennyet. Egy évig fájt a fogam helye. Betadine jóddal óvatosan ecsetelgesd a sebet, ez hamar helyrehoz.
2017. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#2

Még nem kaptam antibiotikumot

2017. jan. 19. 21:58
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Bocsi, de tévedés azt hinni, hogy az érzéstelenítő beadása után nem érzed, hogy varrnak. Csak a fájdalmat csillapítja. Ez nem altatás. Amúgy egy foghúzás miatt nem szoktak antibiotikumot adni, normális szájhigiénével a fertőzések elkerülhetőek. Szeretsz rugózni a szívritmuszavarodon, nem kéne fűnek-fának eldicsekedni vele. Kicsit hipochonder vagy, de majd kinövöd, vagy megedződsz. Semmi bajod nem lesz, nyugi, fel a fejjel!

Minden pozitív gondolatom a tiéd most.

2017. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor szedned kell valamit!!! A szívproblámád miatt mindenképpen! Remélhetőleg a szédelgésed,az ,hogy rosszul érzed magad nem azért van,mert a fertőzés "ráment" a szívizmokra! Ezt is említsd meg holnap az orvosnak!
2017. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#6

Ezzel kapcsolatban megkérdezem holnap az orvosomat az antibiotikum kúráról.

Egyébként nekem az a rossz, hogy a bal1 metszőfogam húzták ki, tehát ahogy kinyitom a számat, egyből látszik, szóval nagyon demotiváló, próbálom kerülni az embereket.

2017. jan. 19. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!