Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti hallottatok már ilyen...

Ti hallottatok már ilyen esetről? Borzalmas, hogy ilyen létezik nem?

Figyelt kérdés

Most már férfi létemre rettegek a fogászattól és a sírás kerülget. Meggyötört lettem és lelkileg kezdek kimerülni :(

December 16.-án kihúzták a fogam. Szívritmuszavarom van, de nem kaptam antibiotikumot, nem tudtam hogy kell, fogorvos pedig nem tájékoztatott. Hál isten nem lett bajom. Foghúzás után órákon át vérzett és nem tudott ellátni, mondván bocsi nincs cérnám, 1,5-2 óra várakozás után elküldött a szentkirályiba...


Ott adtak érzéstelenítőt, de nem volt ideje hatni, és éreztem amikor varrta a fogam helyénél a sebet, a könnyem kicsordult, még most is megremegek ha rágondolok. Majd 3 kis öltés után kidobtak, lebeny se készült, pengetni lehetett volna a cérnaszálakon, semmit nem ért... Hazamentem vérző szájjal és féltem, fájdalmaim voltak, 4 érzéstelenítő, hármat a fogorvos adott foghúzáskor. Szám feldagadva, elkeseredett voltam...


Összehúzódni se nagyon akart a sebem helye, kb januárra húzódott össze. Aztán elkezdett gennyesedni, az orvosom nem foglalkozott vele, mondta kelodios a bőröm biztos amiatt... Egy másik doktor helyettesítette az egyik nap, ő elküldött röntgenre, meg mondta ki kéne kaparni a gennyt. De ő nem vállalja mert nagyon véreztem legutóbb és nincs cérnája... Elmentem az sztk-ba szájsebészetre ahol elmondtam a vérzést, kértünk vérképet. Kimutatta hogy nincs bajom, de utána se látott el mondtam hogy van szivritmuszavarom lehet attól ijedt meg. Mondta jolvan az úgy, ha kiszedem lehet megint gennyes lesz, akkor meg nem mindegy?


Nem pont ezekkel a szavakkal most itt ferdítek de a mondandója ez volt elküldött félválról vette... Tényleg így állt hozzá, megint begyulladhat, ha nem fáj nincs baj...


Elvileg holnap egy másik maszek fog kezelni... Nem tudom összefüggésben van-e a gennyesedéssel de én mostanság egyre többet szédülök nem érzem magam annyira jól. Remélem nem lesz bajom fiatal vagyok még, és nagyon megviselt. Azért is mert még mindig fogatlan vagyok... A maszekom mindig betegszabadságon, de amúgy se segítene fentebb már írtam...


Holnapi másik orvosban van minden reményem, köszönöm hogy végigolvastad. Ha küldtök ismeretlenül csak gondolatban egy kis pozitív jókívánság, már annak is örülök. Ha egyetlen ember elolvasta már volt értelme kiírni magamból az elkeseredésemet és a fájdalmamat és az aggodalmamat.


2017. jan. 19. 21:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

# 9

Rendben, mindenképp említem, örülök hogy feltettem itt ezt a kérdést. Köszi a segítőkészséget :)

2017. jan. 19. 22:14
 12/15 anonim ***** válasza:

Öblögesd a szádat sós vízzel, kakukkfűteával, a gyulladás ellen. Nem csak antibiotikum létezik mint megoldás.

Nekem is volt pár durva fogászati kezelésem régebben, úgyhogy átérzem a helyzetedet. Néhány orvost sintérnek is lehetne hívni. A mai eszemmel már tudom, hogy nem szabadott volna hagynom magam pár helyzetben, hanem határozottan kiállnom magamért. Most legalább kettővel több fogam lenne.

Most egy nagyon jó magán fogorvoshoz járok, aki tudja, hogy nem engedem addig hozzányúlni a fogamhoz (mármint fúrni), amíg nincs rendesen elérzéstelenítve. Ha nem elég egy szuri, kérek még egyet, nem bírom a fájdalmat, ha a fogamról van szó.

2017. jan. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12! Nem csak antibiotikum létezik,mint megoldás tényleg. De egészen más eset egy szívritmuszavarban szenvedő emebernél,főleg,ha billentyűhiba is társul hozzá! Esetükben MINDEN GYULLADÁSNÁL(fogászati is),MINDEN MŰTÉTI BEAVATKOZÁSNÁL(fogászati is), szükség van antibiotikus védelemre.
2017. jan. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szivritmuszavarban nem kell antibiotikum-profilaxis. Mint ahogy szimpla varrasnal sem kell semmilyen lebeny.

Megszivtad picit az orvosokkal, de rendesen hippchonder is vagy es felnagyitod a dolgokat.

2017. jan. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem értek a szívproblémákhoz, orvos sem vagyok. De abban biztos vagyok, hogy a rendszeres antibiotikumszedéssel rendesen tönkre lehet vágni az emésztést és az immunrendszert. Ebből pedig később elég nagy baj lehet, elég egy multirezisztens kórokozó, plusz a legyengült immunrendszer, aztán orvos legyen a talpán, aki megmenti az életét. Ha ezt sikerül is elkerülni, akkor pedig nagy eséllyel kialakul valamilyen ételallergia, vagy autoimmun betegség.

A gyógynövényeknek is van antibakteriális és gyulladáscsökkentő, sőt immunrendszert támogató hatása is, én inkább ezeket választanám, mint a hasznos bélbaktériumaim totális kipusztítását. De ez csak egy vélemény, mindenki azt csinál, amit jónak lát.

2017. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!