Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet keresek! Szeretném...

Rencsy0095 kérdése:

Könyvet keresek! Szeretném olyanok segítségét kérni, akik sokféle könyvet olvastak már, és tudnának nekem segíteni. A lényeg hogy csak a kultúrált válaszok érdekelnek. Szóval tudtok nekem ennyi feltétel mellett segíteni? 20/L

Figyelt kérdés

Feltételek a könyvhöz:

-tinikről szóljon(min:14-17 max:18-22 év)

-ne legyen fantasy, vagy max szellem legyen benne. Az angyal, vámpír, vérfarkas és társaik nem érdekelnek. Aki esetleg olvasta Kendare Blake:Vérbe öltözött Anna, Vagy A.M.Aranth- Dobszó a ködben könyveket, az tudja hogy milyen fantasykra gondolok. Tehát ezekhez hasonlók jöhetnek, más ne

-gimis, középiskolásokról szóló, de: ne Szjg, mert azt már olvastam( imádtam), Meg Cabot könyveit olvastam kivéve a Neveletlen hercegnőt, mert filmben bejött, de a könyv nem érdekel, D.A.C-ot olvastam, és a LOL könyvek eddig megjelent részeit is olvastam mindet. Remélem ennyi elolvasott után van még, amit nem olvastam el és jó.

-Legyen romantkikus, esetleg erotika, szex is lehet benne. ( Ezekből jöhetnek felnőtt könyvek, főleg ha van olyan ami első szexről szól.) Ezekből az alábbiakat olvastam: V!RG!N; Sandra Brown-Belépő a mennyországba, Cora Carmack Szakítópróba könyvei a listán vannak, valamint Susan Elizabeth Collins-Se veled, se nélküled. Aki még nem olvasta, annak a másodikat és az utolsót nagyon ajánlom. Még akkor is ha romantkikus könyvet keresnek, mert ezek nagyon jó könyvek, nem a szex hanem a szerelem kialakulása benne a fő szál. De egyszerűen lehet csak egy átlagos szerelmi történet, csak jó legyen.

Tudom hogy rengeteg a feltétel, de remélem hogy ezeken kívül vannak mêg, és igaz hogy a tini könyvek legjobbjainak háromnegyedét kilőttem valószínűleg, de sajnos max 3-4 napig tart nálam kiolvasni egy könyvet, tehát sokat írjatok ha tudtok, hogy legyen ötletem mit keressek. Előre is köszönöm mindenki segítségét.



2015. dec. 4. 08:15
 1/8 Seggszonda ***** válasza:
51%
20 évesen ilyen tini förmedvényeket olvasol? :D
2015. dec. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hűvösvölgyi suli,Bexi sorozat.
2015. dec. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Sya :) nekem vannak Deniel Still könyveim eladóba , szerelem romantika. Nem tudom mennyire ismered de szerintem jók én imádom.
2015. dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az általad felsoroltak közül csak az SZJG 2 kötetét olvastam, de a kritériumaid alapján ezt ajánlanám jó szívvel:


Kemény Zsófi: Én még sosem


- 17-18 évesek a szereplők

- nem fantasy (kicsit sem)

- gimisek

- van benne romantika


"Tiniregény", de komolyabb (és szerintem színvonalasabb is), mint az SZJG. Nem annyira könnyed, oda kell rá figyelni; a téma, a hangvétele jóval komolyabb, mégsem borongós. Lehet, hogy tetszene ez is.

2015. dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 schamuelson ***** válasza:
Salinger Richárd: Apám beájulna
2015. dec. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bad Girl sorozat. Vagy a Pretty little liars könyvek - nem tudom nézed-e a sorozatot, és mennyiben tér el, én nem bírtam végigszenvedni.

Virginia C. Andrews Vadvirágok könyvei.

John Green.

Gayle Formantől a Ha maradnék.

Ally Carter Gallagher-girls sorozata még bejöhet esetleg.

A Négyen egy gatyában sorozat.

Staphanie Perkins könyvei.

The Duff.

Jenny Han nyár trilógia.

Tavi Kata nyitótánc.

De remélem azért olvasol tartalmasabb könyveket is, nem csak ilyen egy estés limonádékat. :D

2015. dec. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm a válaszokat, jött egy pár könyv szerencsére. Igazából itt ülnek mellettem az unokahúgaim is, úgyhogy háromból egynek már megvan az ajándéka. Szoktam tinikönyveket olvasni a könnyed és néhol vicces hangvétel miatt, de természetesen már nem ezek érdekelnek igazán. De mivel az unokahúgaim imádják, és én szoktam könyvet venni nekik mikor a szüleik adnak rá nekik pénzt, mert bennem megbíznak, így ha vetetni akarnak valamilyet, akkor tisztában kell lennem vele a koruk miatt, hogy milyet olvassanak. Az eladó szerint például egy 13 éves lánynak nyugodtan vegyem meg a Szürke ötven árnyalatát, vagy a Sandra Brown- Szavadon foglakot. Hát gondoljon bárki bármit, szerintem egy 13 éves lány kezébe még nem kell igazán ilyen szenvedélytől és szexualitástól túlfűtött könyv. Ahhoz pedig hogy ilyet Ne vegyek nekik, ismernem kell a történetet. Tehát köszönöm mindenki segítségét.
2015. dec. 4. 21:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Molnár Tóni: Tépődések
2017. aug. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!