Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosom azt mondja,...

A fogorvosom azt mondja, kikészítem idegileg. Most mit csináljak, váltsam le?

Figyelt kérdés

Van egy fogorvosom, magánfogorvos, aki pár napja tette fel a fogszabályzómat. Azt mondja, kikészítem idegileg, mert minden alkalommal megkérdezem ugyanazt, szerinte nem bízom benne, bizonyos dolgokat nem engedek neki megcsinálni, mert ellenszenvet vált ki belőlem (én is eü-ben tanulok, szóval nem vagyok teljesen laikus). És múltkor kiakadt rám eléggé.


Én azt nem értem, fogorvosként lehet rá számítani, hogy valaki fél a fogorvostól, nem? Annyi ilyet olvasni, akkor nem tudom miért gond, ha elvárom, hogy válaszoljon a kérdéseimre (ha 50x megkérdezem, akkor is) és mondja el, mit miért csinál, ráadásul már egy valagnyi pénzt kifizettem neki (ő az egyetlen magánorvosom, érdekes több a gondom vele, eddig egy Tb-s orvossal se volt ennyi gondom, pedig azok egy fillért nem kaptam tőle, még a körzeti fogorvosom sem, azokat is mindenki szidja mint a bokrot). Nálam pont az ellenkezője áll fenn, nem rossz élmény miatt tartok tőle, hanem mivel ritka jó fogakat örököltem, mániákusan féltem őket.


Most mit csináljak? Havi egy pár percet mondjuk ki bírok vele, de az inkább idegesít, hogy egy ilyen ember "zsebeit tömködöm". Vagy próbáljam meg, hátha elvállal egy másik orvos? Azt olvastam, ez így nem igazán lehetséges, de mivel még csak 2 napja van fent a fogszabim, nem igazán történt még semmi a kezelésből, csak fel lett téve.

(Légyszi normálisan válaszoljatok, zavar a téma)



2017. jan. 25. 11:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát én se tudnám elviselni ha egy orvos bunkó velem. Nekem még a volt gyerek házi orvosom meg az asszisztense volt nagyon bunkó, de csak az utóbbi években. 19 éves koromig jártam oda, de amint betöltöttem a 18-at nem utalhatott be sehova elvileg, csak éppen nekem erről elfelejtett szólni... úgyhogy amikor épp már egy hete szenvedtem a fejfájástól, és ő olyanokat mondott hogy probálgassam a vény nélküli gyógyszereket, akkor fogtam magam és átmentem a felnőtt orvoshoz, egy hónapon belül úgyis esedékes lett volna, ő irtr fel nekem flectort ami azonnal kiszedte belőlem a fejfájást. Úgyhogy szerintem hagyd ott a fogorvost, főleg hogy a fogszabályozó kényes téma, és gondolom még két évig jársz hozzá. Meg még otthagysz neki egy csomó pénzt is... keress szerintem egy kedvesebbet, ismerősöktől érdeklődj.
2017. jan. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Nwharagudj de ha tényleg mindig megkérdezed ugyan azt az az én agyam is fel**baszná. Ő fogorvos te nem ő tudja mit csinál. Értem én hogy az eübe dolgozol te is de ez kb olyan hogy egy fogorvos elmegy egy nögyogyaszhoz orvos orvos de fingja sincs a dologrol. Én meg értem az orvosod ha valóban így viselkedsz. Szerintem haggyj fel a kérdezősködéssel. Meg nem engedsz neki bizonyos dolgokat? Minek mész akkor oda? Erőt vehetnél magadon hogy nem viselkedsz így. Orvost meg hiába váltasz ha nála is igy viselkedsz lehet ő is elküld a p*icsába.
2017. jan. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Első vagyok, szerintem ha magánorvosnak fizet az ember, ráadásul nem csak egyszeri látogatás, hanem megy minden hónapban, akkor elvárná az ember hogy ne legyenek szemetek vele. Én a körzeti fogorvoshoz járok, tök kedves velem mindig, pedig egy forintot se fizetek neki...
2017. jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Légyszi ne sértődj meg, nem bántásból írom, de véleményt kértél. Miért kérdezel meg valamit egy csomószor ha már válaszolt rá? (Főleg ha tanultad.)Nekem ez fura. Lehet kicsit túl pörrgöd az egészet. Én is magándokihoz járok, tudom hogy jó munkája van. Ha valami gond van , megmondja a lehetőségeket, mit javasol, és én hiszek neki. Bízom benne, hogy tudja mit csinál. Én pont ezért megyek hozzá.

Ezt a dokit te választottad. Akkor miért nem bízol benne? Ne a pénzen lovagolj hogy tömöd a zsebét hisz a te döntésed volt. Azt hogy mit tanulsz, a rendelőben el kell vonatkoztatni és nem okoskodni. Ő már szakember te még csak tanulsz. Szerintem veled van a baj, és igaza van a dokinak. De ha ennyire nem jössz ki vele akkor válts orvost, de ott is elő fognak jönni ezek a dolgok, mert az írásod alapján én benned látom a hibát, és az orvosnak adok igazat. Sokan félnek az orvostól én is, de nem zúdítom rá, egyszerűen csak izgulok de próbálom magamban rendezni, az meg hogy nem engedsz dolgokat, a számomra abszurd. Eszembe nem jutna egy általam választott orvosnak megmondani mit csináljon és mit ne. Nem vagyok szakember és még te sem. Nyilván tudja mit csinál. Ha meg valami olyan nagy hibát követ el mint pl a férjem régi dokija, hogy megkapta az érzéstelenítőt, kiküldte várni, erre megjöttek a német kuncsaftok és az érzéstelenítő rég elment már mire sorra került. Na ilyen helyzetben nem megyünk többé hozzá. Na mi az amit te nem engedsz a dokinak, légyszi részletezd és írd le a miérteket is. Nyilván a félelem nem indok.

2017. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Első, a kérdező nem írta sehol hogy az orvos bunkó vele.
2017. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát pont ezt írtam én is, hogy a Tb-s orvosaimnak érdekes módon ez nem gond...

Csak egy jó példa...tegnap voltam nőgyógyásznál, akiről ha megnézed a neten, milyen véleményeket írnak róla, hát hú meg há. Velem annyira úriemberként viselkedett mindegy egyes alkalommal, hogy le a kalappal. Nyugodt hangon mindent elmondott, akkor persze az én agyam se durran el, semmint ennél a fogorvosnál, ha már besétálok és azzal kezdi, hogy azt nehogy meg merjem kérdezni még 1x... tehát még meg se szólaltam, de már látom, hogy mereszti a tüskéit.

Nekem is van Tb-s körzeti fogorvosom, akihez elmentem egy csekkolásra, de ő is nyugodt volt, amitől én is az lettem.

Hát nem tudom... kedves kettes, oké hajtson el, másik fogorvos biztos jobban fog örülni a több 100 ezer forintnak (mert ugye felnőtt korban ennyi a fogszabályozás), cserébe csak kicsit meg kell nyugtatnia :)

2017. jan. 25. 12:16
 7/15 anonim ***** válasza:
3 azt sem írta sehol hogy szemetek vele.
2017. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Gondolom megteheti, hogy elküld a fenébe, mert nem kell neki annyira a pénz. Te is megteheted, hogy orvost váltasz, ilyen ez a magánegészségügy, előny és hátrány egyszerre. Ha mindenkivel tapló, és mindenki otthagyja, akkor majd a fejéhez kap. Te pedig eldöntheted, hogy szakmailag elég jó-e ahhoz, hogy megérje a tahóságát elviselni, vagy találsz másikat, aki szakmailag jó és kedves egyszerre.
2017. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
De most kérdező, ezen mit pörögsz? Akkor hagyjad! Hidd el van jó pár fogorvos, akit rendkívül szórakoztatnak a hisztériás páciensek, és tök jól meg tudják őket nyugtatni...
2017. jan. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
4 vagyok. Ha meg ennyire nem dűlőzöl vele akkor hagyd ott. Keress olyat akivel jobban kijössz. De mérlegeld előtte, hogy te vagy nehéz eset, amit az első kérdésedben éreztem, vagy ő a türelmetlen amit a hozzászólásodból éreztem. Most nem tudom már eldönteni.
2017. jan. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!