Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kedves fogszabályzósok! Ti...

Kedves fogszabályzósok! Ti hogy tisztítjátok a készüléket úgy, hogy ne maradjon alatta lepedék?

Figyelt kérdés

4. napja van fogszabályzóm és már szinte teljesen megszoktam (alig szúr valahol, már rágni is tudok nagyjából), de a tisztításával nem állok sajnos a helyzet magaslatán. Pedig vettem olyan kézi ortho fogkefét, aminek a közepén rövidebbek a sörték, használom továbbra is a saját elekromos fogkefémet, de nagyjából ennyiben ki is merül, amivel megyek valamire...

Vettem ilyen fogköztisztító kefét is, de az a baj, hogy nem fér be a bracketek közé, olyan szorosan állnak a fogaim. De ami a legjobban idegesít, a fogselyem, na annak a betuszkolása az ív alá és a fogak közé...hagyjuk inkább (régebben is használtam fogselymet, most is szeretnék, dehát :D). Eddig minden este végigküzdöttem valahogy, hát 45 percem elment vele, de ennyire se időm se idegzetem nem lesz még 1,5 évig, addig lesz fent a fogszabályzó.


Ti hogy tisztítjátok, hogy a fogaitok ne romoljanak el alatta? Már huszonéves vagyok, soha nem volt lyukas fogam és nem szeretném, ha e miatt lenne az első.


+1: Akinek gyűrűje is van, azt hogy a fenébe lehet tisztítani, hogy semmi ne menjen alá? Nekem még nem tették fel azt, de nagyon parázok tőle...



2017. jan. 27. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem 15-17 éves korom körül volt fogszabim, én 3 fogkefével mostam fogat, azokat amiket te is leírtál. Simát, egy mélyedésest, meg egy olyat ami úgy néz ki mint egy wc kefe... Nekem semmi baja nem lett a fogaimnak, pedig közel 2 évig fent volt. Ha elektromost használsz manuális helyett, az még jobb is mivel alaposabb. Én anno fehérítős fogkrémektől tartottam, és kerültem is őket, mert mi van, ha mégis működik, de ugye csak azon a helyen tud, ahol látszik a fogam. A foltos fog látványától meg nagyon féltem. :D Gyűrűt én nem kaptam, úgyhogy erről nyilatkozni nem tudok :/
2017. jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én csak a speciális fogkefével mostam még 5 éve mikor volt fogszabim. Alaposan, mindenhol, sima fogkrémmel. Nem lett semmi baja, kicsivel hamarabb le is szedte a fogorvos mint 1,5 év. Akkor ugye a tappancsok helye, ahol lehetetlenség lett volna mosnom kicsit másmilyen színű volt, de az hamar elmúlt (utána már ugye mindenhol tudtam mosni megint), és nem látszódott, hogy valaha fogszabályzóm lett volna, kivéve, hogy szebbek lettek a fogaim. Szóval én semmi különöset nem használtam, de nem lett bajom. (lehet, hogy csak szerencsés vagyok?)
2017. jan. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegyél vékonyabb fogköztisztítót. Olyan nincs, hogy nem fér a brekettek közé, amikor az még két fog közé is befér.
2017. jan. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia.


Átérzem a helyzeted. A tisztítást én is utálom, nekem is kb. 25-30 perces rituálé esténként. Reggel nem bíbelődök vele, csak fogkefével megmosom.


Sima fogkefét, fogszabályzós fogkefét, két méretű fogköztisztítót és fogselymet használok. Ha aggódsz a fogaid épsége miatt, akkor használj hetente egyszer Elmex gélt, jót tesz a fogaknak.


Szerintem próbálj ki vékonyabb fogköztisztítót, van vagy 4 féle méretű. Biztos, hogy hasznos lenne, meg nem hiába ajánlott a használata. Én szoktam még kihalászni kaja darabot, amit a fogkefével nem tudok.

2017. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem fél éve van fenn a felső és kb. 2 hete az alsó!

Reggelente csak fogkefével(colgate,sűrű vékony szálú)egyszerű fogkrémmel mosok,aztán reggeli és ebéd után a legvékonyabb fogköztisztitó + fogkefe,vacsora után jön a fogselyem + fogkefe ami mostmár kb. 20 perc és ez minden nap.

30/F

2017. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!