Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon félek a fogorvostól....

Nagyon félek a fogorvostól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jövőhéten kell mennem fogorvoshoz, viszont senki nem fog elkísérni mert délelőtt kell mennem, olyankor meg mindenki iskolában van vagy dolgozik. Viszont rettegek és félek, hogy majd elsírom magam.:( Tudnátok tanácsot adni?
2017. febr. 12. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Gondolj arra, hogy azért ők sem mind hentes és mészárosok.
2017. febr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fontos a jó kommunikáció és a bizalom.Néhány hónapja kezdtem kezeltetni a fogaimat,előtte nagyon féltem elmenni,mert kb.10 évvel ezelőtt, még középsuliban voltam fogorvosnál.Nekem sokat segitett,hogy a kezelések előtt néhányszor beszéltünk telefonon a fogorvosnővel,igy már annyira nem féltem elmenni látatlanból sem.Az első kezelés alkalmával görcsöltem kicsit,pedig nem volt fájdalmas, alig éreztem valamit,a doktornő is jól elvonta a figyelmemet,nem is volt olyan nagy valami, csak egyszerre háromféle dolgot kellett,hogy csináljon,mert addig húztam,halasztottam,hogy felszaporodtak a gondok.Mostmár tök nyugodtan megyek vissza.Szerintem beszéld meg a félelmeidet a fogorvossal.Kezelés előtt mindig megkérdezem,mire számithatok,mennyire lesz fájdalmas,megáll ha jelzek,ha úgy látja nagyon fájdalmas lesz érzéstelenit.Ne izgulj meglátod, ha elkezdi csinálni már nem fogsz félni annyira,és ha visszjársz néhányszor teljesen megfog szűnni a félelem.Végül mosolyogni fogsz magadon,hogy annyira féltél.Tapasztalatból mondom.Két hónapja halálra izgultam magam,mostmár a bonyolultabb kezelésektől sem félek.
2017. febr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne félj :) Én is azzal cs.sztem ki magammal, hogy féltem elmenni. Ők is emberek, és meg tudnak nyugtatni. Nyugi, nem hentesek, hanem fogorvosok. :) Ha akkor fájdalmat is okoz, utána megszűnik a fájdalom (vagy probléma), ami azelőtt volt több ideig. De érzéstelenít, úgyhogy nincs okod félni :)
2017. febr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kezelés közben gondolj valami másra. Illetve gondolj arra, hogy milyen boldog leszel ha végzel és rendben lesznek a fogaid.
2017. febr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

győzd le a félelmet azzal az egyszerű kapaszkodóval, hogy ha elhanyagolod a fogaidat, akkor a lehető legrosszabbat teszed, mert rondák lesznek a fogaid, büdös a szád (csókolózni ki szeret karalábé-szaggal?) :) és ha fáj, akkor úgy tud fájni, hogy még a fájdalomcsillapító sem segít, és virraszthatsz órákat éjjel, sírva.


amúgy ha kapsz szúrít, utána már semmit nem érzel. a szuri kicsit fáj, de kb. 10 mp feszítő, égető érzés, és utána azt se tudod, mi történik, semmit se érzel. (ha kevés az érzéstelenítés, és mégis, akkor ad a doki újabb szurit, amit nem érzel már egyáltalán az előző miatt)

még rossz lehet az érzéstelenítő hatása - pl. forróságérzet az arcon, szúrkálás - de ez is inkább mikor kimegy. kb. 2-3 óra múlva kimegy, tehát nem is zavaró, nyom nélkül elmúlik, könnyű lesz az arcod utána, mint egy pillangó... :)

csak a szurit kell kibírni, a többi már jó játék, és büszke leszel magadra, hogy tettél a szépségedért és az egészségedért.

2017. febr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!