Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon félek a fogorvostól?

Nagyon félek a fogorvostól?

Figyelt kérdés
5. ben voltunk fogászati szűrésen. Talál a fogorvos jukat vissza mentünk de amikor csinált valamit nagyon megijedtem vagy 2 órát sírtam. Azóta vissza nem mentem vagyis mentem de nem engedte hogy megcsináljam mert félt hogy elájulok. Most is rezgek.azóta elől 2 fogam szuvas lett hátul 1 lyukas és 2 kicsit a teteje fekete lett. Nem tudom ezt le győzni ne mondjátok mert lehetetlen. Lehet valamit csinálni az altatásn kívűl mert arra is küldöt de nem felelek meg a szabályoknak hogy tudjanak altatni.Arra gondoltam hogy be veszek 2-3 db nyugatót. és fájdalom csillapítót. Jövőhéten elakarnak vinni de nem fogom engedni hogy csináljon bármit is
2015. nov. 19. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor hagyd, hogy kirohadjanak a fogaid, ennyi.


Amúgy TE nem behetsz be előtte semmit, Ő ad érzéstelenítőt (amitől tényleg totál semleges lesz, mit csinál, csak a hangok bloáh).

2015. nov. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy ha annyira fájni fog a lyukas fogad, hogy megbolondulsz tőle, akkor elmész úgyis...


Én pl szívesen mennék, mert kéne tömni, v húzni, de nincs rá pénzem.

2015. nov. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az injekciótól annyira elzsibbad, hogy semmit nem fogsz érezni a fúrásból. Viszont ha megvárod, míg begyullad, akkor már nem zsibbasztja el a lidokain sem, és bizony a húzást vagy a gyökérkezelést érzéstelenítés nélkül kibírni már tényleg elég kellemetlen.
2015. nov. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Altatásról ne is álmodj sztk-ra, magán esztétikai fogászaton: 50 ezer 1 óra, 25 ezer 30 perc -csak az altatás! Egyébként sem férne bele már ez sem 2 órába xdDD

Szerintem igaza lesz az elsőnek: kirohadnak a fogaid, ennyi! És ezért semmit sem kell tenned, szó szerint ^^

2015. nov. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki fél a fogorvostól, de akiket a jóisten megáldott némi szürkeállománnyal, azok igenis erőt vesznek magukon és elmennek. Mivel a fogorvos tesz neked szívességet és nem fordítva. És igen, általános tapasztalat, hogy mikor már elviselhetetlen a fájdalom, akkor esnek be a betegek, vagy mikor a páciens rájön, hogy a kaki szagú lehelete miatt nem sikerül összejönni egy kislánnyal sem (ilyen is van, nem is kevés). Megkérdezem tőled: mit gondolsz, mi történik egy fogászati rendelőben? Bemész, leülsz, elmondod a bánatod, az orvos körülnéz a szádban, amiben semmi fájdalmas nincsen, majd kapsz egy injekciót és az ég adta világon nem érzel semmit. Ha szerencséd van, akkor injekció előtt kapsz egy ízesített zselét, amitől elzsibbad a fél arcod és már magát az injekciót sem érzed. Na most: itt melyik lépés volt az, amitől te annyira félsz?

Az a bajod valójában, hogy a társadalomba mintegy bele van nevelve, hogy a fogorvostól félni kell. 50 évvel ezelőtt még valóban fájdalmas volt egy-egy vizit, gyökérkezelni is érzéstelenítés nélkül kellett, de azóta már sokat változott a világ. A legeslegfontosabb dolog a páciens kényelme. Minden úgy van már kitalálva, hogy minél jobban érezze magát a páciens. Persze vannak kontár fogorvosok, pont ugyanolyan gyakorisággal, mint kontár sebészek, nőgyőgyászok, urológusok és még sorolhatnám. Mégis, ha vért vizelsz, ha 40 fokos lázad van, azonnal orvoshoz mész. Ha lyukas a fogad, ha már érzékeny, miért vársz vele addig, amíg már menthetetlen az egész és csak komoly összegekért cserébe pótolható az egész? Minden fogpótlás pénzbe kerül, jóval többe, mint amennyit az átlag magyar megengedhet magának.

Az egyik válaszolónak üzenem: körzeti fogorvosodnál minden konzerváló kezelés TB támogatott, a foghúzást is beleértve.

Üdv: egy fogorvostan hallgató, aki volt már páciens is...

2015. nov. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként mi a kérdésed? Igen, ebből lejön, hogy nagyon félsz. Én is nagyon féltem, mert kisebb koromba a lyukas fogamat megfúrta a doki és amikor már nagyon fájt (elérte az idegkamrát) szóltam, de annyit mondott, hogy el kell viselni. Azt a fogat most gyökérkezelték...

Egy a gond a halasztgatással: csak rosszabb lesz. Addig csináltasd meg, amíg kicsi a gond. Ha nagy lesz a baj és húzni kell, bizony a helyére kell implantátum (alsó hangon is 100.000ezer). A gyökérkezelés se álom! A csúnya fogak miatt pedig rosszul fogod magad érezni, nem fognak szívesen beszélgetni veled, nem fogsz jóízűen mosolyogni, sőt enni se, mert vigyázgatni fogsz a fogaidra! Aztán ha fáj, akkor nagyon fog és tényleg nem hat a lidokain! Sőt a rossz fog rossz lehelletet okoz, lehet tőle állandó mandula, torokgyulladásod, izületekre-szívre is rámehet.

Ha normális az orvos igyekszik majd megnyugtatni és egy kezelés nem tart sokáig hidd el.

Vegyél be tényleg nyugtatót! Nekem is segített, ma már anélkül megyek, csepp ideg nélkül!

2015. nov. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!