Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 4 éves gyereket lehet vinni...

4 éves gyereket lehet vinni fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

A napokban elkezdett fájni az egyik foga... megnéztem, és látom sajnos lyukas. Én az életemben 1x voltam fogorvosnál, akkor is általánosban az osztállyal ... szerencsém van a fogaimmal mert eddig sose fájt, és egyik se lyukas.


Próbáltam neki mesélni a fogorvosról, hogy mit csinálna vele, és egyáltalán nem tetszett neki az ötlet, mint ezzel mindenki így van...



2017. febr. 14. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 évesről tudok akit elvitt az anyja. Nem sírt sőt utána büszkén mesélte hogy milyen bátor szóval szerintem nem fogja tönkre tenni a te gyerekedet se. Vidd el egy próbát megér.
2017. febr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. Sőt, ajánlott 3-6 havonta elvinni szűrésre, ugyanis a tejfogak gyorsabban romlanak.
2017. febr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, inkább hagyjad, hogy fájjon neki...
2017. febr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
attol fugg milyen a gyerek termeszete, amikor legutobb voltam fogorvosnal pont egy ilyen kusgyerek volt ott az anyjaval, fel oraig bent volt a fogorvosnal bogott de ugy mint akit epp nyuznak es nem engedte a fogorvosnak hogy barmit is csinaljon a fogaval, a fogorvos probalt hatni a lelkere vagy fel oran keresztul de nem sikerult, megmondta az anyjanak hogy nem tud mi csinalni vele, vigye haza.
2017. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*kisgyerek bocsi az elirasert
2017. febr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekünk is ez a bajunk, lukas a gyerek foga, de ez a kölyök minden ellen tiltakozik! még fodrásznak se engedi, h a haját vágják, úgykell ügyködni rajta. körömvágás csak alvás közben lehet, a hajmosást is végíg síkítja.

én el se tudom képzelni a fogászatot ezek után.

kis ovistársa, pár nap különbség van a kisfiú és a fiam között volt anyukájával már 2 fogorvosnál is, azt mondta a csajszi, hogy egyik helyen se jutottak semmire.

nem mindegyik gyerek könnyű eset, de hát csak próba után tudod meg...

menjetek el, és meglátod.

létezik altatásos fogászat is, kicsiknek, persze kockázatos minden ilyen, de ha több hétig azért nem alszotok, mert fáj a foga, akkor bánni fogod, h találgattál csak.


mi is megyünk, ha a gyerek meggyógyul, hátha. (bár én 0,0001% esélyt adok magunknak, de hát ingyen van, időnk van, túl nagy baj nem lehet)

2017. febr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Fontos, hogy a gyereket rendszeresen vigyük 3-6 havonta fogorvoshoz, és főleg addig, amíg nincs fájdalma. Olyankor a kezelés nem fáj, ő pedig szokja a környezetet, és a dokit. Nem megoldás, ha minden hónapban más orvoshoz visszük, mert több alkalom kell a gyereknek, hogy megszokjon egy személyt. Ha most kezelik, és rossz élmény lesz neki, akkor mindenképp vissza kell majd vinni ugyanahoz a dokihoz akkor, amikor már nincs panasza, hogy "felül írja" a rossz emléket, és "békülés" legyen.
2017. febr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vigyed megbízható gyerekorvoshoz, plusz neked is jó enne évente eljárni ellenőrzésre.
2017. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!