Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Törött fog, mozgó fog, mit...

Törött fog, mozgó fog, mit tegyek? Enni sem tudok. Veletek volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Van egy fogam, amiből még középiskolás koromban letört egy kicsi darab, nem nagyon foglalkoztam vele, de kedden, amikor pattogatott kukoricát ettem, ráharaptam egy keményebb darabra, és kettétört a fogam, de úgy, hogy most mozog is. Szerda reggelre fel is dagadt az arcom is. Elmentem a fogorvoshoz (körzeti, egyetemista, kollégista vagyok), hogy talán kihúzza vagy valami, de nem húzta ki, csak felírt antibiotikumot és három hétre újabb időpontot. Nagyon rossz, mert enni sem tudok, konkrétan nyelni, mert hátsó fog, és minden nyeléskor fáj.

2017. márc. 17. 06:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Menj el több fogorvoshoz is!

Ez nem O.K.

2017. márc. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Az én családomban is előfordult már ilyen többször ezektől a fogaktól csak jobb ha megszabadulsz mivel van akinek beválik az antibiutikum de van, hogy nem sokban segít elmúlik a fájdalom egy időre de elő-elő fog jönni a legegyszerűbb megoldás ha kihuzatod.
2017. márc. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az orvos ért hozzá, ezek a tanácsadók meg nem. Ha meg lehet menteni egy fogat, akkor meg kell menteni, mert később hiányozni fog!
2017. márc. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Olvastátok a leírásomat? Mondtam, hogy voltam fogorvosnál, de csak három héttel későbbi időpontot kaptam. Addig mit csináljak, három hét hosszú idő, két napot kibírok csak vízen meg gyümölcsleven, de három hetet nem.
2017. márc. 17. 06:45
 5/12 anonim ***** válasza:
A fájdalom pár napon belül megszűnik, fogsz tudni enni. Azért diót inkább a másik oldalon törjél egyelőre!
2017. márc. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem kicsit mozog, hanem nagyon mozog, mint amikor gyerekkorunkban váltottuk a tejfogainkat. És a törött oldal pont befelé van, vágja a nyelvemet.
2017. márc. 17. 07:53
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyél a másik oldalon. Ha meg sehogy nem megy, akkor vissza kell menni és kihúzák. Egyébként ha van esély megmenteni, akkor én várnék 3 hetet. Leves és más folyékony étel megoldás lehet addig.
2017. márc. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem értitek, úgy látom. Amikor nyelek, akkor fáj, hiába rágok a másik oldalon, ha nem tudom lenyelni az ételt, mert közben a törött fog beleáll az ínyembe.

Majdnem háromnegyed órán keresztül ettem egy tányér borsókrémlevest.

Hiába megyek vissza, mert most teltház van, azért kaptam olyan késői időpontot. Amúgy húzás lesz.

2017. márc. 17. 12:08
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Menj el másik fogorvoshoz, ki kell húzni azt a fogat, még a végén lenyeled.
2017. márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Esteleg ha megpróbálnál egy másik fogorvos felkeresni? A sürgős esetket akkor is elkellene,hogy vállalja ha telt ház van, azok prioritást élveznek
2017. márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!