Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha egy fog már fáj, az mindenk...

Ha egy fog már fáj, az mindenképp gyökérkezelésre szorul?

Figyelt kérdés
Ünnepnap fájdult meg -természetesen-, hirtelen, mint derült égből villámcsapás, éjjel keltem rá fel. Fájdalomcsillapítóra elmúlt, de azóta is hol jobban, hol kevésbé fáj. Jövő hétre talán felkészülök annyira lélekben, hogy rávegyem magam a fogorvosra, de könnyebben menne, ha tudnám mire számíthatok. Egy sima tömést könnyebben kibírnék, szerintetek van rá esély, hogy ne kelljen gyökérkezelni?

2017. márc. 18. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, van rá esély. Attól, hogy egy fog fáj, még nem biztos, hogy gyökérkezelésre van szükség.
2017. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esély van, ha a fogideg még nem érintett.
2017. márc. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kettő tök más fájdalom. Nekem hátul volt, hogy fájt, és lyukas volt, sima tömés. Mikor a most már gyökérkezelt fogam fájt... az nagyon fájt. De attól is, ha levegőt vettem. Olyan volt, mintha állandóan jégkockákkal lenne körülvéve.


De amúgy maga a kezelés nem fáj. Utána egy picit, de inkább kellemetlen, mint fáj.

2017. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem gyökérkezelni fogják mert a fájdalom attol hogy betömik simán nem múlik el.gyökérkezelik aztán kapsz próbatömést 1-2 héten belül visszakell menned és betömik normál töméssel.ez a menet általában.de ne izgulj ha kapsz érzéstelenítőt ( márpedig ha fáj) akkor kapsz nem fogod érezni simán kibírható :)
2017. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Nem magától a fájdalomtól tartok, mert nem fájt, hanem az érzésektől. Egyszer már kellett egy fogam gyökérkezelni, halogatás miatt (az volt életem első fogorvosi kezelése, rettegtem), és nem tudom, hogy kibírom-e még egyszer, hogy háromnegyed órán át tátott szájjal üljek nyálszívóval a számban. Brrrrrrr! Meg a fogdarabok fúrás után...

2017. márc. 18. 19:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne is mondd...


Nekem tinikoromban volt egy fogszabályzóféleségem, igazából ilyen zsanér volt, amivel előre húzták az alsó állkapcsom. Na, nekem azóta kattog az állam, és kinyitni sem tudom hatalmasra a számat. Úgy elszokott zsibbadni fogorvosnál. Meg tényleg a nyálszívó, nyelnél, de nem lehet.

2017. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyökérkezelt foggal nagyon ritkán van már baj. Megéri belemenni ha muszaj
2017. márc. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!