Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek mekkora lehet a...

Szerintetek mekkora lehet a fogammal a baj, mit várhatok? Tünetek lentebb

Figyelt kérdés

Egyik felső rágofogambol letört a fél fog a fogszuvasodas miatt.

A doki megfurta de csak ideiglenes tömest tett bele ami egy nap és szépen aprankent kiesett.

Kb egy honap és elkezdett fájni de nem is a fog, hanem az egész "hid"(amiben a fogak vannak az inyen belül)a fájdalom az also állkapocsra is kiterjed.


Csak éjszaka fáj.

A sérült fog mozgathato


Csak ket het mulva van id.pontom

Ki fogják huzni??


2017. márc. 24. 07:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nagyon mozog a fog?
2017. márc. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy ha az ideiglenes tömés után normálisan betömetted volna, akkor még menthető lett volna? Nekem karácsony előtt olyan fogamat mentette a doki, ami kb. tíz éve volt tömve, majd idővel tovább szuvasodott. Decemberben kiesett a tömés, és közel a fele le is tört, fájt is . Ekkor elmentem a dokihoz, kaptam egy hétre ideiglenes tömést, ezután fúrt, tömött, és a letört részt is szépen visszaépítette fehér tömőanyagból. Most olyan a fogam, mintha soha, semmi baja nem lett volna.

Lehet, hogy még a tiédet is meg lehet menteni, de valószínű, hogy tovább szuvasodott, és talán még törhetett is azóta belőle, szóval a húzásra is jó esélyed van látom a húzást.

2017. márc. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Időben még meg lehetett volna menteni, gyökérkezelés, tömés, csap és korona megoldotta volna, de ha már mozog az egész fog, akkor húzás lesz.
2017. márc. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ki fogják ha már mozog. De ez csak a kisebb gondod lesz. Ha a híd is fáj lehet nem csak az az egy a menthetetlen.
2017. márc. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha éjszaka fáj, annak vége. Talán lehetne gyökér kezelni, de ha mozog, nem hinném, hogy érdemes.
2017. márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ti körzetihez jártok?

Főleg 2.

Nekem nem ugy tűnt, hogy kipotolná


Elég hanyag a dokim, pl kérésem ellenére a fogkövet, szuvasodásokat sem szedte le.

Ezért nem mentem vissza gondoltam a végén még nagyobb bajt csinál..

2017. márc. 24. 21:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, én azóta magánhoz járok, mióta az SZTK-ban elrontották a fogamat + jól meg is kínoztak mellé.
2017. márc. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És kb össz vissz mennyibe került?
2017. márc. 25. 08:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Ki kellett szedni az elrontott gyökértömést, újra kezelni, betömni... olyan 25-30.000 volt. De az árak nagyon változóak rendelőnként.
2017. márc. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
# 2 -es válaszoló vagyok. Igen, ez a doki egy körzeti doki, de én körzetileg nem hozzá tartozom. Nincs magánrendelése, de annyi jót hallottam róla, hogy bepróbálkoztam nála, hátha elvállal, még ha fizetnem is kell érte. Elvállalt, és nem is horror árakat kér. Tudom, állati nehéz jó fogorvost találni, de mint tapasztaltam, határozottam érdemes keresgélni, és próbálkozni.
2017. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!