Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fúrták és húzták a fogam,...

Fúrták és húzták a fogam, érzéstelenítő után mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


2órával ezelőtt fejezödött be a kezelésem. Egy helyen bal oldalt lent 2fúrás 1 törött fog húzás és ciszta kikaparása.


a fogat amúgy 15másodperc alatt kikapta.

Viszont érzem hogy lassan múlik az érzéstelenítő hatása és mintha a környékén egyre jobban fájna.


Így tanácsot kérnék hogy mitévő legyek? Cataflam van itthon. érdemes fagyasztott mirelit cuccot rátenni? ill milyen rendszerességgel érdemes eszegetni a fájdalomcsillapitót ha esetleg nagyon fájna?


Na meg nagyjából meddig fog fájni? Mikortól érdemes mosni?

egyéb jó tanácsok is jöhetnek.


köszönöm.


2017. ápr. 12. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kezd kimenni vegyél be egy Cataflamot. A következőt meg lefekvés előtt. 3-4 óránként max de napi 4nél nem többet lehetne bevenni. Mindenképp jegeld az lehúzza a duzzanatot. Mosni már ma moshatod de ne öblögess pár napig. A tejes cuccokat pedig 4-5 napra felejtsd el. Fájni egyéni kérdés..nekem 1 hétig fájt de az enyém szenvedős volt. Anyának mikor húzták 2 v 3 napig fájt.
2017. ápr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megadjam a személyi fogorvosom tel. számát?


De csak szigorúan magán emailban.

2017. ápr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi a felajánlást, de aki csinálta a kezelést azt tudom zaklatni. azt mondta nyugodtan.


Viszont azért én még se szeretném illetve a számat használni se egy ideig:D Túldramatizálok mindent.


köszönöm az egyes válaszolónak is. reménykedtem benne hogy másnap már nem lesz gond.

2017. ápr. 12. 12:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem csak első nap fájt annyira, hogy gyógyszert kelljen bevennem, én nem jegeltem az arcom, hanem hideg borogatást tettem rá.

Holnap reggel más moshatod a fogad és a seb körül is nagyon óvatosan. Pár napig fájni fog, de elviselhetően.

Másik oldalon egyél, ne öblögess és ne egyél tejet, tejterméket 4-5 napig.

2017. ápr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Perpill eddig annyira faj h muszaj volt a fajdalomcsillalito, de nehezen nyilt ki a szam. Jegelem is. Vszinuleg tobb napig szpni fogok ezekszerint.
2017. ápr. 12. 15:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nehezen nyílik tornáztasd, hogy ne kapj teljes szájzárat.
2017. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!