Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan zajlik egy műtét?

Hogyan zajlik egy műtét?

Figyelt kérdés
Ma megvizsgált a fogorvosom. Azt mondta, hogy a fogam gyökerénél egy borsónagyságú gennycsomó van, és azt ki fogják onnan műteni a kórházban. Esetleg valaki tudna nekem kicsit segíteni, hogy ez hogyan is zajlik? Van altatás, vagy csak érzéstelenítővel oldják meg? Kifejezetten félek ettől a műtéttől...

2017. ápr. 12. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítőt kapsz, felvágják az ínyed és kitisztítják a gyökérnél, utána összevarrják.

Én magán sebészeten voltam, nem éreztem semmit a műtét alatt, még az injekció beadása sem fájt. Utána volt rosszabb, mert 2 napig szépen feldagadt az egész fejem, borogatni kellett, illetve jegelni.

1 hétre rá kiszedték a varratokat.

2017. ápr. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És a műtét nagyjából mennyi ideig tartott?

Mert ahogy hallottam, ez is változó. Van akinek félóra alatt meg van, van akinek pedig 1-2 óráig is elhúzódik.

2017. ápr. 13. 10:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Átlagban 15-30 percig tart. Több órás rezekálásról még nem hallottam.
2017. ápr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat! :)
2017. ápr. 14. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!