Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták/vésték a Bal alsó...

Kihúzták/vésték a Bal alsó rágófogam de a helye még fáj, ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pénteken ketté vésték a bal alsó utolsó ha jol tudom rágó fogam már Vasárnap van, a helye még fáj és neha lüktet,a hely felett nő a bölcsesség fogam így fel van dagadva az ínyem, az álkapcsom allján meg csomót érzek (általában akkor szokott ott csomó lenni ha beteg vagyok de most nem vagyok az.)

Normális, hogy még fáj a kivésett fog helye?

Mennyi ideig kellene,hogy fájjon?

Mit nem szabad csinálnom és mit kéne csináljak?

Köszönöm a Válaszokat!!

17/f



#foghúzás #fogvésés után
2017. ápr. 23. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire elhúzódó fájdalomról van szó, akkor érdemes röntgent készíteni a műtéti területről, illetve antibiotikumot szedni! (Az antibiotikum mindenképpen receptköteles!) Még ha külsőleg nem is lehet látni semmit, ajánlott ilyen esetekben érzéstelenítésben kitakarítani a sebet, annak érdekében, hogy új vérrög keletkezett az eltávolított fog helyén és ekkor már biztosan teljesen tiszta alapról indul a sebgyógyulás.
2017. ápr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, mondta az orvos, hogy másfél napig ne mossak fogat, és tilos a sebet öblögetni (bár nem mondta meddig) mégis akkor, hogy mossak fogat és hogy öblítsek?
2017. ápr. 23. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Finoman erős kamillateával öblögethetsz, de ne zubogtasd a szádban a vizet, csak finoman tegyél rá egy kortyot, és köpd ki. Másnap már finoman kefével moshatod a seb környékét. Arra vigyázz, hogy a vérdugót nehogy kiöblítsd a szádból, mert akkor egyrészt nem gyógyul a seb, másrészt iszonyú fájdalommal jár egy fogmeder gyulladás.
2017. ápr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már a seb helyén ilyen sárgás féleség van, az a gyógyulás jele vagy balami genny?:oo
2017. ápr. 23. 14:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt ne piszkáld, se a nyelveddel, se semmi mással. Az a fibrin, a vér egyik alkotó eleme. Gyógyul a sebed.
2017. ápr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)
2017. ápr. 23. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!