Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az normális hogy fáj az injekció?

Az normális hogy fáj az injekció?

Figyelt kérdés

Szóval én eléggé beszari vagyok injekció terén. nagyon is. Viszont mindig túlélem fogorvosnál fájdalom nélkül. KIVÉVE a hétfőit.


Gyökérkezelés alkalmából beadtak egyet a metszőfogam fölötti ínybe. Mikor beadta azt hittem összepisilem magam, sok ideig is volt bent a tű, és éreztem ahogy a tartalma szétárad.

Ez szerintetek normális?


Következő alkalommal lesz még pár metszőfog fúrás és előre rettegek az injekció miatt.

Valahogy jobban lelehet zsibbasztani az ínyt? Mert amúgy sokat nem ért az a minimális permet amit kaptam.


2017. ápr. 26. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, fáj, mivel az idegbe adja.
2017. ápr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát de mikor 3at kaptam az előtte lévő kezelésen akkor egyik se fájt. nem értem most miért ennyire.:(
2017. ápr. 26. 12:42
 3/5 szamo77db ***** válasza:
Olyan kedves, ügyes fogorvoshoz járok, hogy nekem még egyszer sem fájt az injekció. Öt gyökértömést csinált már nekem, de egyikből sem éreztem semmit. Nagyon jó helyre adja az injekciókat!
2017. ápr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérj az injekció előtt zsibbasztó zselét, és nem fog fájni.

Én is mindig kérek, sokkal könnyebb így elviselni.

Volt, hogy vettem a gyógyszertárban Lidocain gélt a biztonság kedvéért, de már ismer a doki, tudja mennyire félek :) gyógyulást neked!

2017. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzuk, hogy semmiféle "idegbe adásról" nincsen szó, pláne nem felső fogaknál.

A legérzékenyebb terület a felső metszőfogaknál illetve a szájpadban van, mert itt elég feszes az íny, tehát a folyadék kevésbé tud gyorsan szétoszlani.

Kérhetsz zselét/sprayt, de ez inkább amolyan "ha elhiszem, nem fáj" dolog, ugyanis ezek csak a felületi nyálkahártyára hatnak, tehát max a szúrást érzed kevésbé, de mint leírtam nem a szúrás, hanem a folyadék szétoszlása/feszítése a fájdalmas.

Legjobb megoldás csak az orvoson áll, mégpedig, hogy hogyan adja be. Ha ugyanis beszúrás után pici érzéstelenítő beadását követően picikét vár, hogy ez az első adag hasson, a többi már szinte észrevehetetlen.

Csak ehhez nincs mindenkinek türelme, sem pedig ideje. Esetleg külön kérd meg, hogy neked extra lassan adja be a frontterületen.

Egy asszisztens

2017. ápr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!