Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömés után mennyi az esélye...

Tömés után mennyi az esélye hogy egy idő után elromlik a fog?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem 8 fogamat kellett kifúrni az utúbbi 3 hétben. isten tudja miért. valószínűleg rosszul mostam a fogam..na de mindegy is.


Olvastam olyan fogorvosi oldalon ahol rézeres technológiával tisztitják majd tömik a fogat hogy elönyösebb mivel így nem keletkeznek repedések a fog belsejében.


Ez mennyire igaz? Tényleg nagyobb így az esélye hogy majd idővel eltörik a fogam?


2017. máj. 11. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem rengeteg tömött fogam van sajnos, de elég jól bírják a tömések :D Igaz ronda, de ez van :)


Ha egyszer lesz pénzem akkor elkezdem kicseréltetni az összes fogamat műfogakra és akkor le lesz a gond...

2017. máj. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TR75 ***** válasza:

Gondolom, a szöveg egy része csak marketingfogás. Ha jól meg van csinálva, akkor a "hagyományos" technikával készült tömés is rendben van. Gondolj bele, 20-30 éves amalgám tömések is tartják magukat, ha jól vannak elkészítve.

Nyilván a lézeres technika kíméletesebb, kevesebb a foganyag vesztesége. De ez nem jelenti egyből azt, hogy a régi módszer kukába való.

2017. máj. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!