Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek ha elromlik egy...

Szerintetek ha elromlik egy kereszteződésnél a lámpa, akkor hány % az esélye annak, hogy baleset lesz?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Van egy lámpa Pesten a Kerepesi úton, rákosfalvai hév megállónál, ahol meki, meg omv kút is van, hát az ott lévő lámpák szinte minden esőben elromlanak. Nem tudom hogy csinálják. De én ott Balesetet még nem láttam emiatt. Meg volt egyszer az Örsön rossz lámpa, hát ott amilyen tumultus volt emiatt... Hát valami gyönyörű. De baleset ott sem volt. Viszont láttam már olyan kereszteződésekben lámpát, ahol jellemzően kikapcsolják 11 után, aztán párat azóta visszakapcsoltak ezeken a helyeken. Egyébként meglepően több baleset történik ott, ahol rendesen működnek a lámpák, mert sokan átmennek a piroson, a másik meg gyanútlanul elindul a zöldön. Ha rosszak a lámpák legalább mindenki fel van készülve és figyel.
2012. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
érdekes meglátás, de reális :) Köszönöm válaszod :)
2012. jún. 21. 13:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Amkit az első írt pszichológiailag igazolt tény, egyszer olvastam egy talán angol kisvárosról (?) ahol leszerelték a lámpákat és a táblákat, szimplán a jobbkéz (vagy ha angol bal :D ) szabályai szerint közlekednek. És igazoltan kevesebb a baleset, emrt mindneki figyel mindenhol és nem megy mint a meszes mondván "védett úton haladok" vagy "nekem zöld".
2012. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
egyre jobban kezdem mérteni a gondolatátviteleteket, teljesen igaz amit 2. mondott, de aki elsőre irt az is sokat segitett a véleményformálásomon :D köszönöm nektek :)
2012. jún. 21. 13:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Viszont láttam már olyan kereszteződésekben lámpát, ahol jellemzően kikapcsolják 11 után - Itt a "lámpát" helyett balesetet akartam írni. De hozzá kell tennem ezeknél a probléma amint kiderült elalvás, fáradtság, ittasság miatt volt. Illetőleg amiatt, mert mindkét útról érkező autós azt hitte, hogy az övé a védett útvonal. Hát amelyik rosszul tudta, az okozta természetesen. De ez ritkább. Az sokkal gyakoribb, hogy mennek 100-al 50 helyett és piros lesz előttük a lámpa és úgy gondolják, hogy akkor már áttépnek és telibeverik szerencsétlent, aki megy át a zöldön. Erre itt is van egy megrázó példa: http://www.youtube.com/watch?v=HWECP9rF4HE&feature=related


Ferrari-s ázsiai nem bir magával és 180-al tép, piros lesz a lámpa, telibever egy taxit, ketten meghalnak, meg a sok eszű sofőr csávó is. Plusz egy motoros lebénul.

2012. jún. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük a videót, valóban igazad van, eléggé megrázó, és hát ugye nagyon igazad van abban is, h a piros lámpánál sokan átszáguldoznak, én vonatsinen való átszáguldást is tapasztaltam nem 1x.
2012. jún. 21. 14:04
 7/7 10 deka farhát ***** válasza:

A vasúti átjárón tilosban áthajtóknak ajánlom az alanti kis videót:


http://www.youtube.com/watch?v=GYuuLeOByuc

2012. jún. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!