Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap 9körül kihúzták egy...

Tegnap 9körül kihúzták egy fenti fogam. Még mindig vérzik és szombaton nem rendel a fogorvosom. Mit tehetek hogy elállítsam?

Figyelt kérdés
Ez a legelső húzott fogam. Nagyon bevagyok parázva. Bevan gyulladva az ínyem is a kihúzott fogam felett, lehet azért vérzik ilyen sokáig?

2017. máj. 20. 08:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
Langyos enyhén sós vízzel öblögess, ez a bacikat is pusztítja es kicsit összehúzza az ereket is. Lehet később irjak a hazipalinkat, nem ajánlom, nekem kegyetlenül csipte
2017. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 ede1219 ***** válasza:
Pesten a Szentkirály utcában van ügyelet.
2017. máj. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Szabolcs megyében lakom.
2017. máj. 20. 09:02
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak szivárog az nem nem baj, nekem is vérzett kb 1 napig. Egész nap éreztem azt a fémes izt. De aztán elmúlt. Ne szivogasd az a lényeg. Ha nem nagyon vérzik akkor nem gond.
2017. máj. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%
Semmiképpen se öblögesd!
2017. máj. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, semmiképp ne öblögesd. Ma még szigorúan tilos. A vérdugó miatt.

Mennyire vérzik? Kicsi szivárgás normális, a nyálban keveredve többnek tűnhet.

Ha nagyon vérzik steril gézlapot vegyél a szádba a sebhez és szorítsd össze, úgy ahogy a doki is csinálta miután kihúzta.

Lehet hamar vetted ki, vagy nem megfelelően tartottad a fejed alváskor. Ilyenkor enyhén fentebb kell lennie a fejednek, támaszd alá két párnával éjszaka és próbálj meg úgy elaludni, hogy ne nyomd el azt az oldalt.


Ha estére, vagy legkésőbb holnapra sem áll el a vérzés, akkor keress ügyeletet mindenképpen.

Gyulladás nem biztos, hogy okozhatja ezt.

Nekem is nem régiben húzták, gyulladt volt akárcsak neked, de egy óra múlva már nem vérzett. És utána sem egyszer sem. És szépen gyógyul a seb.

Én két hétig utána polcoltam a fejem, vagyis magasabban volt, pedig vízszintesen szoktam aludni.

Jobbulást.

2017. máj. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap délután már reménykedtem, hogy ma reggelre megszűnik. De talan ma egy kicsit jobban vérzik..de nem mondanám ömlésnek egyáltalán. Kipróbálom a gézlapot, hátha eláll. Elkövettem azt a hibát, hogy tegnap amikor kivettem, kiöblítettem. Remélem eláll, mert már kellemetlen es csak hétfőn tudnak itt fogadni.

2017. máj. 20. 10:00
 8/23 anonim ***** válasza:

Igen, nagy hiba volt.... Ha öbltítetted, valószínű kiesett a vérdugó....így nem csoda, hogy vérzik azóta is. Hétfőn mindenképpen orvos. Mert így lassabb, kellemetlenebb gyógyulás vár rád.

Nem mondta a doki, hogy szigorúan tilos öblögetni?

Igazság szerint fogat mosni is ma este szabadna/sőt kellene először. Azt is úgy, hogy az ellenkező oldalt és az öblítés kb annyiban kimerül, hogy beveszed a szádba a vizet és óvatosan azonnal kiköpöd, de NEM lötybölöd a szádban! A seb körüli fogakat pedig óvatosan, puhasörtéjű nedves fogkefével tisztogatni.

Evéssel hogy állsz? Remélem tudod, hogy tejtermék tiltólistás.

2017. máj. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem mondta. A tejtermeket kerulom mindenkepp. Nyilvan a masik oldalon eszek es nagyon puha eteleket vagy folyekonyt amit szinte mar azonnal nyelek is lefele.

Meg mindig verzik lassan..

2017. máj. 20. 14:39
 10/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeségnek tűnik, de nálam bevált:

[link]


Két-három percig csípett, mint a nyavalya, de öt perc alatt elállt az ínyem vérzése a foghúzás utáni napon.

Ha lehet kapni a patikában folyékony oxigént, az is nagyon hatásos.

2017. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!