Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog érzékeny?

Gyökérkezelt fog érzékeny?

Figyelt kérdés

Az egyik metszőfogam egyszer csak elkezdett fájni ha ráharaptam valami keményre, nem mindig de néha érzékeny volt ugye, meg hidegre is. Kentem gingisollal és az érzékenység nagyon csökkent harapásra néha visszajött az érzékenység. Elmentem fogorvoshoz ahol is mondta a doki (magán) hogy gyökérkezelni kell.

Gyökérkezelték betették a gyógytömést, röntgen szerint minden oké. 2hét v talán picit több ideig benne volt de közben eléggé érzékeny volt az ínyem ami szépen lassan csökkent.

A rendes tömés után másfél héttel szóltam a fogorvosnak és mondta jöjjek kontrolra. Azt mondta hogy ez normális de azért csinál egy röntgent.

Végül az apja nézte meg (aki a főorvos). megröntgenezte, azt mondta semmi baj nincs vele. Megkocogtatta nem éreztem semmi gondot.


Azóta megint eltelt kb másfél két hét és az érzékenység az ínynél nyomásra vagy van vagy nincs és megint csökkent a régi állapotához képest. Viszont ami aggodalomra ad okot hogy ha megkocogtatom alulról vagy oldalról akkor érzékeny.

Az utóbbi pár napban direkt eröltetem azt a fogat hátha érzékeny lesz valamelyik harapásra de nem. de a kocogtatásra még mindig igen. :((


Ez szerintetek mitől lehet? ki kell húzni?


2017. jún. 3. 14:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Valószinü maradt még benne ideg azért érzékeny.Nekem is érzékeny volt a gyökérkezelés egyik fázisa után,de miután folytatták a kezelést nem volt kopogtatásra érzékeny.Örülj neki,hogy harapásra nem érzékeny.Nekem harapásra feszitett igy a szájsebészetre kell mennem,hogy lemetsszék a gyökércsúcsot.
2017. jún. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!