Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Holnap húzzák ki mind a négy...

Holnap húzzák ki mind a négy bölcsességfogamat. Van valami tanácsotok?

Figyelt kérdés
Altatásos műtét lesz, egy napot bent is alszom a kórházban. Ma már csak este 8-ig ehetek, meg éjfélig ihatok. Ti mit ettetek a műtét után? Hogyan vészeltétek át a fájdalmakat (ha voltak)?
2017. jún. 6. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Hát nem túl szerencsés, általában csak az egyik oldalról húznak (főleg alsót). Én egy hétig nem tudtam enni azon az oldalon ahol húztak, szóval készülj fel jeges borogadással és folyékony ételekkel amiket nem kell rágni.
2017. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha még nicns, akkor egy turmixgépet vagy botmixert és széles szívószálakat szerezz be.
2017. jún. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha altatásban végzik, akkor jó ötlet egy menetben mindet kiszedetni, mert akkor egy hét alatt túl vagy az összes problémán.


Mütét utánra legyen otthon valami, amivel hüteni tudod az arcod, és készülj fel rá, hogy erösen dagadt lesz pár napig, - fájdalomcsillapítót meg antibiotikumot adnak, azt szedd elöírás szerint, - emellett az elsö pár napon csak pépes dolgokat tudsz enni. Ez lehet bármilyen nem túl füszeres és feltétlen tejmentes étel, de ezek túl bámi lehet, amit le tudsz tudmixolni. Egy tartalmas húsleves (zöldséggel hússal), krémlevesek, ha szereted, fözelékek feltéttel, stb, a lényeg, hogy alaposan turmixolva, mert úgy símán meg tudod enni.

2017. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ment mindenkinek a zöld kéz. :)

Kár, hogy pont az év végi hajrában lesz a műtét, még jövőhéten kellene pár dolgozatot írnom, de talán legalább elvonják a figyelmemet a fájdalomról. :)

2017. jún. 6. 14:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkorára fog dagadni az arcod, nyakad, hogy vállalhatatlan lesz csak szólok.
2017. jún. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Túl vagyok a műtéten, nem olyan vészes! :)
2017. jún. 8. 13:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Mielöbbi jobbulást kívánok, és hütsd rendesen az arcodat, mert különben rosszabb lesz. Meg a követnezö két nap lesz a legrosszabb, utána javul - ma meg még az érzéstelenítö hatása tart, szóval ne ijedj meg, ha holnapra romlik a helyzet, ez a "normális"
2017. jún. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bidibide válasza:

Nekem is tegnap kapták ki ,csak én egyik oldalt, nem mindkettő természetesen bedagadva már ,de hűtöm ,kicsit fáj ,de ez van.

Ajánlom még a kamilla teát a felsoroltakhoz

2017. jún. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Updatelek a későbbi bölcsességfog elvesztő nép kedvéért. :)

Ez a harmadik napom, és eddig a tükörbenézésen kívül nem ért nagy frász. Azon kívül, hogy úgy nézek ki, mint egy jóllakott hörcsög, aki elvette a testvérei uzsonnáját és sunyi módon a pofazacskójában raktározza őket, nincs sok panaszra okom. Ja, meg a reggelek. Mivel még ki sem látszottak a bölcsességfogam, így vagdosni is kellett (még csak tizenhét vagyok), így alul van két varratom. Éjjel akarva-akaratlanul is ráharapok, és eddig mindkét reggel úgy ébredtem, hogy az arcomon néhány kicsi száraz vércsík éktelenkedett, illetve az öblítésnél véreset köptem. Így reggel kicsit fáj, de beveszem a cataflamot, jegelem, és kutyabajom. Meg kell tanulnom háton aludni, a hason alvás látszólag nem tesz jót sem a duzzadásnak, sem a sebnek. A varratot (fogorvos tanácsára) úgy tisztítom, hogy fülpiszkálót mártok a szájvízbe, és azzal letörölgetem róla a lepedéket. Vettem egy kisgyerekeknek szánt fogkefét, hogy egyáltalán beférjen a számba, minden étkezés után azzal mosom, illetve az előbb említett rituálét alkalmazom.

Az étkezéssel nincs gond, a pépkonyha meglepően gazdag, mindig jól lakom.

Köszönöm a jókívánságokat, tanácsokat! :)

2017. jún. 9. 20:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó, ha ennyire jól sikerült, további jobbulást kívánok! Aranyos vagy, hogy visszajeleztél.


A hörcsög-hasonlatod nagyon találó XD, de ez is el fog múlni.


Viszont elöfordulhat, hogy a dagadás megszünte után sokéle szinben játszó lesz az arcod, mintha valakivel verekedtél volna, sokszor ilyen, de nem mindig.

2017. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!