Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most mit szabad és mit nem...

Most mit szabad és mit nem foghúzás után?

Figyelt kérdés

Maszekba járok és rengeteg ember dícséri a dokim magam is elégedett vagyok a munkájával. Előző orvosom húzta már fogamat kérdeztem akkor a teendőkről, ő pl. azt mondta a húzás után azonnal, hogy fogjam be az orrom és fújjak, adott vattát a helyéhez és azt mondta max 1 órát legyen bent utána csinálhatok mindent ugyan úgy ha evésnél a kaja belemegy a lukba vegyek egy pohár langyos vizet a számba és rázzam meg a fejem amíg ki nem jön. Azóta váltottam orvost. ma 4kor húzta fogamat és tőle is kérdeztem a teendőket, azt mondta minimum 2-3 órán át vattázzak ha még szivárog tegyek be másikat. inni mindenképp lehet mindent de ne szívószállal. Tejes dolgot leghamarabb holnap reggel ihatok de utána vizes fejrázás hogy kijöjjön a tej. A cigit ha lehet minél tovább hanyagoljam de ha muszáj akkor 4 nap múlva próbáljam meg de ha érzem h a seb is szívódik akkor hagyjam.

Na most akkor?


- Tejeset lehet?

- Igy lehet "öblögetni"

- Szilárdat mikor hogy lehet enni? Meg mit? Gondolom rizs tarhonya stb kizárva


Kinek mit mondtak?

Ui. ma 16:00 körül húzták a felső szemfogam ami gyulladt volt.



2017. jún. 8. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Tejes èteleket nekem aznap tiltották (dèlutáni foghúzás).

Öblögetèsre kifejezetten azt mondták, hogy ne.

Azt mondták, ha elmúlik a zsibbadás, enni, inni szabad. Az ètel állagára nem tèrtek ki.

Cigizni meg egyből cigiztem, ahogy kijöttem, a stressz miatt (azóta egyèbkènt leszoktam).

2017. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2 vagy 3 órát mondtak evésre. Tejeset nem említették.

Öblögetni, szívogatni tilos.

2017. jún. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engem 4-5 napig eltiltott a fogorvos a tejes dolgoktól, öblögetni nem szabad, hogy a vérdugó ki ne jöjjön.
2017. jún. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!