Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömhető még ez a fogam?

Tömhető még ez a fogam?

Figyelt kérdés

Szerintetek ez a fogam betömhető még "simán töméssel", vagy valami más kell hozzá, esetleg csak a húzás maradt?

[link]



2017. máj. 28. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem simán tömhető.Ha meg nem, lecsiszolja a doki a koronát, és tesz rá egy új, porcelán koronát.
2017. máj. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, esetleg gyökérkezelés vagy korona.

Nekem van hasonló fogam, felülről és oldalról is lukadt, be volt tömve de az egyik csücske úgydöntött letörik. Töméssel megoldotta az orvos, eleinte szokatlan volt, hogy más alakú a fogam, de legalább nem vágta a nyelvem mint rögtön a törés után.

2017. máj. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most még lehet tömni, a gyökérkezelés is elég valószínű (tünetektől függően és röntgen alapján). A hatos fog ilyen módon mindenképpen menthető, a hátsó nyolcas már kétséges - ennél a fognál gyakoribbak a görbe csatornák, ami ellehetetleníti a gyökérkezelést.

Viszont ha nem kezdesz el fogselymezni, akkor a tömés sem fog segíteni. A fogkefe nem ér be teljesen a fogak közé, ott csak fogselyemmel vagy interdentális kefével tudod tisztítani. Enélkül minden fogmosás alkalmával ott marad a plakk és bár a tömőanyag nem szuvasodik, de a vele határos zománc igen. Ez különösen érvényes az esztétikus töméseknél, mert ez a tömőanyag a megkötéskor zsugorodik és rés keletkezik a szélén. Ha egy ilyen fog nincs megfelelően tisztítva, akkor szinte törvényszerűen mellészuvasodik.

Ugyan ez a helyzet az ötös és a hatos közötti részen, valószínűleg ezeket a töméseket is ki kéne cserélni (nem látszik tisztán a nyál miatt és a hátulját is látni kéne).

2017. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sima kompozit tömés már lehet kevés lenne ide, hosszú távon nem bírná sokáig. Szerintem kerámiabetéttel még helyre lehetne állítani, vagy pedig marad a korona. Nem fáj és amúgy minden rendben van vele kihúzni biztos nem kell, szerintem a gyökérkezelés se feltétlen szükséges ha vitálisak a fogak.
2017. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!