Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csak én vagyok ilyen szerencsé...

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen? Lesz még valaha szép fogsorom?

Figyelt kérdés

Elmentem az orvoshoz fogszabályzót tetetni, ott kiderült, hogy van 2 fogam ami nem nőtt ki, még benne van a szájpadlásomban. Úgyszintén a 4 bölcsességfog.

Ezektől eltekintve a fogaim úgy állnak, mint a drótkerítés.

Egyszerűen annyira elkeserített. Mosom rendszeresen, mégis sárgák. És még van az egyik amelyik gennyes, amit ha nem kezelnek ki ki kell húzni. Lehet még szép fogsorom? Amúgy 20 éves vagyok. Most indultam meg, mert most van pénzem. Jah és még van egy tejfogam.


Ennél borzasztóbb esetet láttatok?


2010. máj. 18. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is kínlódok a fogaimmal.38 évesen 6 fogam hiányzik,és megvan még a 2 bölcsességfogam amiket már rég ki kellett volna húzatni.2 éve a hátsó rágó fogamat betömettem,hogy legalább ott tudjak rágni(mert mellette hiányzik 3 fog),és reméltem ha egyszer lesz pénzem akkor lesz hova rögzíteni a műfogsort..tömés után iszonyú fájdalmaim lettek,és a doki gyökér kezelte.(érzéstelenítés nélkül)Majd újra betömte.Azt hittem túl vagyok rajta.Fél év múlva újra fogorvos(de most máshová mentem).A doki ki húzta,de úgy hogy a gyökerét beletörte.Nagyon fájt,így újra elmentem egy másik dokihoz, ahol kiderült,hogy a fog alatt gennyes tályog van ami megtámadta az alsó állkapcsomat is.(nem is lett volna szabad kihúzni) 2 órás műtétem lett,és amikor végre kiszedte a gyökeret,ott derült ki,hogy az állkapcsomat olyan szinten tönkre tette a gennyes tályog,hogy eltört egy helyen!Több hónapig csak gyógyult..Most ott tartok,hogy van 2 bölcsességfog amit húzni kéne,és van egy felső fog aminek már csak egy gyökércsonk maradt meg.Minden nap mosom a fogaimat,fehérek is,csak hát hiányosak!

Sajnos nincs pénzem a fogpótlásra,és elég ciki 38 évesen foghíjasnak lenni...

2010. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Én 14 éves lány vagyok, és nekem a szájpadlásomon belül nőttek ki a felső 3as fogaim. De nagyon belül.:S De még csak most jelentek meg, mert most húzták ki a tejfogaimat, amelyikeknek a helyére kellett volna kijönniük. Hát mégsem oda jöttek ki.:S:S


Minden nap mosok reggel-este fogat, nekem mégis van már 5 tömött fogam. Gondolhatod, mennyire nem merek mosolyogni:S

Majd lesz állandó fogszabályzóm, nagyon várom már, mert ez egyszerűen szörnyű, hogy nem mosolyoghatok rendesen.:S

2010. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20 éves vagyok és 14 tömött fogam van, szerintem szerencsétlenebb vagyok nálad.
2010. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én 22 vagyok,3hátsó húzás volt(egyik helyére benőtt a bölcsességfogam).1gyökérkezelt,1 felépített.vár még rám3régi tömés cseréje,1 sima tömés,és két gyökérhúzás....attól félek a legjobban.de szerencsére előlröl nem látszik semmi.
2010. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem eddig 3 fogamat kihúzták hátulról de mikor kinőttek a bölcsesség fogaim valahogy kisebb lett a hely a kihúzott fogaknál így az nem vészes. 4 tömés ebből kétszer az első fogamat :( De most szépek lettek ha úgy vesszük, csak az a baj h kicsi fogaim vannak és nem szép színűek :( Ez annyira zavar...pedig naponta 3x-4x mosok fogat:( Mosolyogni se merek:S 18L
2010. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

13 vagyok.

5fogamat kihúzták felül fogszabályzóm van és várni kell mivel 2fogam (nagyon) nem akar kinőni szal addig tuti fennt kell lennie pedig amgy már fennt szépek a fogaim.alul kábé 3 normálisan álló fogam van.oda sűrgős egy fogszabályzó.és itt a nyár.szerintem ez lesz a legrosszabb nyaram.képzelhetitek,fogszabályzós nyár tinédzser korban,csámpás fogakkal..

2010. máj. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nyugi!!...tinédzser koromban nekem is össze-vissza álltak a fogaim. Csak önbizalom kérdése. Ha csak a fogaidra gondolsz akkor bizti, hogy gagyi nyarad lesz. Nem kell azon rágódj, hogy mások mit gondolnak.

Anno mikor én 13 voltam nem is gondoltam arra, hogy fogszabit tetessek. Sajna meg lett az eredménye. De nem bánom, mert sose fájt a fogam, míg egyesek szép fogsorral sírva jöttek iskolába, hogy nem tudtak aludni az éjjel úgy fájt a foguk. Szóval ilyen szinten meg vagyok elégedve. Viszont, most muszáj csináljak valami.

2010. máj. 22. 22:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Először rendezni kell a ki nem nőtt fogak és a bölcsességfogak problémáját. Csak egészséges fogsorral lehet nekilátni a fogszabályzó kezelésnek, ami nem lesz olcsó. Sok készülék van, nagyon széles áron. A fogorvosod tudja megmondani mit javasol (nekem Damon Clear van mindkét fogíven). Hosszú, akár 2-3 éves folyamat, ami kitartást és türelmet igényel. Ha rendbe állították a fogaidat szükség lehet még éjszakai fogszabályzóra a helybentartás miatt. A sárga fogakat rendelői fogfehérítéssel lehet orvosolni, ha lekerült a rögzített fogszabályzó a fogaidról.
2010. máj. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
14 éves vagyok.A felső jobb kettesem gyökérkezelt és a felső hármasaim ki vannak húzva,mert fogszaabot akarunk csináltatni.Alul minden fogam rendszertelen és van 5 tömött fogam.Felül is van kettő.De még fogszabályzó felrakása előtt vár rám 2 tömés és egy foghúzás is.:SS
2013. júl. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!