Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Két fog között lejött az íny?

Két fog között lejött az íny?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Észrevettem ma, hogy metszőfogamnál két fog között az íny levált.


[link]


bekarikáztam a helyet ahol lejött.

Eléggé megijedtem, mit tudok csinálni?


Illetve lenne még egy kérdésem ha már felteszek egyet. Bal oldalt az utolsó 3 fogam fent eléggé fogkőves és begyulladt az ínyem. Eléggé kellemetlen és fáj is ha nevetek.


magándokimtól kértem időpontot ő azt mondta hogy jövőhét kedd. ha addig végigszenvedem megeshet hogy nagyobb kár fogja érni az ínyem és menjek gyorsan a helyi tbs fogorvoshoz?

Ez am azért is fúra mert 3hónapja voltam fogkőlevételnél és elméletileg ott nem kéne lennie semminek.


2017. jún. 27. 17:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
Ez engem is érdekelne. Ugyanott vált le nekem is. Néha vérzik is.
2017. jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A fogkő pusztítja az ínyt, ami hosszú távon a fogak elvesztéséhez vezet.
2017. jún. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
oké erről én is tudtam..nem ez volt a kérdés.
2017. jún. 27. 21:46
 4/21 anonim ***** válasza:

Ja, nem ez volt a kérdés, hanem az hogy lejött az íny. Igen le.

A helyi tb-s fogorvos szerinted mégis mit csinálna azzal, hogy lejött az ínyedből fél centi? Őszintén szólva én is lesz..rnám, nemhogy az ott dolgozók.

2017. jún. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Ezzel a válaszoddal sokat nem segítettél! A kérdés célja az lett volna SZERINTEM, hogy mitől válhatott fel az ínye és mit kezdjen vele!
2017. jún. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"hogy mitől válhatott fel az ínye és mit kezdjen vele!"


K...rvára erre váalszoltam: a fogkőtől sorvad az íny, egyre feljebb húzódik a fogakon és ez végül oda vezet, hogy elveszti a fogait. Ez a válasz nem tetszett neki.

Tanuljon meg normálisan fogat mosni és évente látogasson meg egy fogorvost akkor is, ha látszólag tünetmentes.

2017. jún. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A tanuljon meg fogat mosni rész pedig nem sértegetés, tényleg kérje meg a fogorvost, hogy mutassa meg/magyarázza el, hogy kell úgy fogad mosni, hogy ne maradjon ételmaradék a fogak tövénél.
2017. jún. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

de értsd már meg hogy nem fogköves ott. be sincs gyulladva. rózsaszín.


Elmentem tbshez hogy a gyulladt részen oldalt leszedje a fogkővet és egy liter vért köptem ki és még mindig vérzik.

jó dolog ez a 21. század ahol egy felújított rendelőben nem fért el egy ultrahangos gép.

2017. jún. 28. 11:38
 9/21 anonim ***** válasza:

"Elmentem tbshez hogy a gyulladt részen oldalt leszedje a fogkővet és egy liter vért köptem ki és még mindig vérzik.

jó dolog ez a 21. század ahol egy felújított rendelőben nem fért el egy ultrahangos gép."


Az ultrahangos leszedés közben és után is vérzik, sőt még napokig fog vérezni fogmosás közben.


"de értsd már meg hogy nem fogköves ott. be sincs gyulladva. rózsaszín. "


Egy büdös k..rva szóval nem mondtad, hogy nem fogköves ott. Egyébként meg igazad van, ilyennek segítsen az akinek két anyja van.

2017. jún. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

oké, elnézést. tényleg bunkó fsz voltam, csak már elég hosszadalmas fogorvosi procedúrán vagyok túl úgy hogy masszívan szorongok fogorvosnál.


amúgy én törődtem a fogaimmal mindig is csak sajnos nekem több fogam is torlódva van mert kiskoromban később estek ki a tejfogaim.


3hónapja voltam ultrahangos fogkőeltávolitásnál. igen, ott is vérzett de nem fájt és minimális vérzéssel járt.


itt pedig másodpercenként éles fájdalmat éreztem és vércsomókat köpdöstem. majd hazafelé is vért nyeltem + 2óráig. úgy hogy épphogy csak nem volt szájzáram.

Azt meg se említem hogy kidobtam a fogorvostól olyan címszóval hogy ide ne jöjjek többet csak azért mert lement a vérnyomásom miközben hentes módjára kezeltek és hiába mondtam közben hogy egy picit várjunk már ...csinálta tovább.


amúgy tudom hogy mivel jár a fogkő 2éve csak utána olvasgatok dolgoknak h tudjam mire számítsak. ez nem amiatt van. és az ínyemnek sincs semmi baja. azon kivűl hogy pont ott lejött egy rész. szó mi szó én az ínyemet is mosni szoktam lehet megsértettem. majd kedden kiderül hogy mit tudok csinálni vele.


és még egyszer bocsi.

2017. jún. 28. 14:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!