Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fájhat megint a fogam?

Mitől fájhat megint a fogam?

Figyelt kérdés

Van egy fogam, ami lyukas volt és sajnos sokáig nem jutottam (na jó, nem mertem) el vele az orvoshoz. Ott azonban betömték, látszólag nem is volt vele gond, bár utána sokáig érzékeny volt. Kb. 2 hónap után azonban konkrétan a fele letört a töméssel együtt. Ismét fogorvos, ismét tömés, újra minden rendben volt. Kb.2 hete viszont újra érzékeny, most már pedig kezd elviselhetetlenül fájni. Megint kilyukadt volna? Vagy már eleve menthetetlen volt és hiába az sok furkálás, tömködés? A második alkalommal a fúrás rettenetesen fájt, majdnem üvöltöttem (többször voltam már fogtömésen, soha egyik sem volt ilyen iszonyatos.) A "poén" az, hogy 1 hónapja voltam ellenőrzésen, ahol minden fogamat épnek mondták és a tömöttel is elvileg minden rendben.

Valaki volt már hasonló helyzetben? Tudom, hogy muszáj dokihoz mennem, csak érdeklődnék, hogy kivel mit csináltak hasonló szituban.



2017. júl. 2. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet hogy gyökérkezelik. Az enyémnek érdekes története volt.

Betömte. Érzékenykedett egy ideig, de utána jó volt. Aztán tél környékén elkezdett rövid ideig (pár mp.) és enyhén fájni. Ekkor újra betömte, mert a hátulja is romlott. Kb. 3-4 napig jó volt, utána újra. Ez alkalommal ideiglenes tömést tett bele, hogy hogyan viseli. Nem változott (viszont azt mondta, hogy másnak 1 nap után kiesik, nekem viszont bírta 1 hónapig). Utána megnézte, hogy érzek-e vele hideget. Nem éreztem, csak tompán, úgyhogy mondta, hogy használjak Crsodyl öblögetőt. Sajnos nem tudtam sokáig használni, mert irritálta a nyelvem. Végül gyökérkezelte, de nem átlagos eset volt, ki kellett húzni.


Szerintem csak neked gyökérkezeli, de majd megmondja


Mindenesetre kitartás!

2017. júl. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Igen, én is úgy gondolom, hogy gyökérkezelés lesz a vége, ezt már az elején is említette a doki, csak hát akkor úgy nézett ki, hogy rendben lesz minden, második alkalommal meg szóba sem került. Annak idején viszont azt is mondta, hogy maximum olyan 50 % esély van a sikerre:(
2017. júl. 3. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!