Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés alatt lévő fog...

Gyökérkezelés alatt lévő fog fájhat?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdték el, először kiszedték az idegeket, utána gyógyszeres tömést kaptam, nem fájt. Sajnos, utána elkezdett

fájni, ma voltam megint kezelésen, és bizony nem volt fájdalmatlan, elég sokszor összerezzentem. Azt mondta az orvos, hogy ez még érzékeny lehet.

Na de ha nincsenek benne idegek, mitől fájhat?


2017. júl. 7. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyulladástól, az ínyben a gyökér-fog kapcsolódik, baktériumtól gyulladás alakulhat ki, azért nem tömi be némely orvosok gyökérkezelés után, hogy fertőtlenítve legyen, de belekerülhet étel és ha betömik, akkor begyulladhat.

Vissza kell menni és majd kiszedi a tömést, lefertőtleníti és gondolom hagyni kell gyógyulni, szájfertőtlenítővel öblögetni kell, míg el nem múlik a gyulladás.

2017. júl. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egy hét múlva kell visszamennem.
2017. júl. 7. 21:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Még gyulladásban van, gondolom ezért nem tömte még be véglegesen a fogorvos.
2017. júl. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A gyulladás miatt,lehet nagyobb mértékú,ha nem múlik akkor valószinüleg fog benne még gyógytömést cserélni ameddig tünetmentes nem lesz és belekerülhet a gyökértömés.
2017. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!